Резолюція
Резолюція icon

РезолюціяНазваРезолюція
Дата конвертації28.04.2013
Розмір83.86 Kb.
ТипДокументи
джерело

Сьома Всеукраїнська науково-практична конференція

«Громадський контроль в житлово-комунальній сфері:

роль органів самоорганізації населення»

резолюція


Учасники сьомої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Громадський контроль в житлово-комунальній сфері: роль органів самоорганізації населення», що відбулася 29-30 вересня 2012 року у м. Львові, розглянувши питання порядку денного, констатують, що за період, який минув з попередньої Всеукраїнської конференції, рух самоорганізації населення в Україні продовжував якісно і кількісно змінюватися.

За даними статистики, на 1 липня 2012 року в Україні було зареєстровано 1 371 орган самоорганізації населення (ОСН), причому у першому півріччі цього року їх склад поповнився 70 новими, а темпи зростання їх загальної кількості виявилися найвищими серед більше ніж 50 видів суб'єктів господарювання в Україні.

Набуває подальшого розвитку співпраця міської влади з ОСНами у вирішенні пріоритетних проблем населення у Києві, Вінниці, Запоріжжі, Луганську, Одесі, Бердянську, Борисполі, Вознесенську, Горлівці, Димитрові та в інших містах України.

Вперше за останнє десятиріччя органи державної влади визнали необхідність удосконалення правого статусу ОСНів на законодавчому рівні. Так, 25 січня 2012 року Президент України доручив Кабінету Міністрів підготувати нову редакцію Закону України “Про органи самоорганізації населення” для внесення на розгляд Верховної Ради.

Аналогічні вимоги містяться також в Указі Президента України від 24 березня 2012 р. № 212/2012 “Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації”, розпорядженні Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р “Про схвалення плану дій з впровадження в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” та в інших державних актах. Ключові напрямки державної політики щодо ОСНів були визначені також у Посланні Президента України до Верховної Ради “Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2012 році”.

Ухвалення цих документів стало можливим завдяки, у тому числі, активній лобістській кампанії, яку проводила спільно із партнерами ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» на виконання рішень попередньої, Шостої Всеукраїнської конференції з питань самоорганізації населення (9-10 липня 2011 р., м. Кіровоград). Наразі Всеукраїнська Асоціація та її місцеві осередки беруть активну участь у реалізації вказаних положень, зокрема у впровадженні на місцевому рівні заходів, спрямованих на розширення участі громадськості в управлінні місцевими справами.

Разом із тим, незважаючи на значний інтерес з боку органів державної влади до процесу удосконалення законодавства з питань самоорганізації населення, на практиці представники органів виконавчої влади, які працюють над текстом законопроекту, взявши за основу проект нової редакції Закону України «Про органи самоорганізації населення», розроблений фахівцями Всеукраїнської асоціації та підтриманий учасниками Шостої Всеукраїнської конференції, у процесі роботи над цим законопроектом спотворю-ють його сутність, фактично вбудовуючи ОСНи у вертикаль місцевої влади.

За рекомендацією попередньої конференції до складу Конституційної Асамблеї, утвореної для підготовки проекту нової Конституції України, включено одного із засновників Асоціації, директора програми „Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду „Відродження” Орловського О.С., а до складу Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України – голову Асоціації Крупника А.С., де вони працюють над впровадженням принципів самоорганізації і локальної демократії в чинне законодавство України.

Важливим документом щодо перспектив розвитку місцевої демократії в цілому та ОСНів зокрема є проект Концепції модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні, розроблений робочою підгрупою Конституційної Асамблеї. Означений документ відображає напрямки розвитку місцевої демократії, які мають створити реальні передумови для участі членів територіальних громад у суспільному житті та місцевому розвитку.

За підтримки Pact Inc., Фонду Східна Європа та Міжнародного фонду «Відродження» Всеукраїнська асоціація та її партнери реалізують декілька соціальних проектів, спрямованих на створення на місцевому рівні сприятливих умов для розвитку самоорганізації населення, вирішення проблем мешканців гуртожитків, розширення участі громадськості у забезпеченні належної якості житлово-комунальних послуг тощо.

Асоціація активізувала роботу з розвитку власної інформаційної мережі. Зокрема, для забезпечення ефективної комунікації членів мережі були створені та активно діють для взаємообміну інформацією: електронна розсилка OSNua на базі Google groups, сторінка Асоціації в мережі Facebook(facebook.com/Associationof SelforganizationAssistance).

Тематичні новини та корисні для громадських активістів ресурси регулярно розміщуються на популярному веб-сайті http://samoorg.com.ua, який модернізовано для покращення комунікацій з користувачами за допомогою інструментів web 2.0.

Асоціацією надана організаційна допомога у створенні мережі інформаційно-ресурсних центрів у регіонах України. Зокрема, такі центри за минулий рік були створені партнерами Асоціації в м. Луганську та в м. Горловці Донецької області.

^ Учасники конференції відмічають, що однією з найбільш проблемних соціальних сфер в Україні залишається система житлово-комунального господарства (ЖКГ), в якій дедалі зростає збитковість підприємств ЖКГ, знижується якість житлово-комунальних послуг (ЖКП) при одночасному підвищенні їхньої вартості. Усе це викликає зростаюче громадське невдоволення та соціальну напругу.

На думку фахівців, покращити стан справ у цій сфері неможливо без створення належних умов для всебічного залучення громадян та ОСНів до планування робіт, обґрунтування та встановлення тарифів, контролю за наданням ЖКП, виконанням ремонтних робіт та використання коштів, що дозволить запобігти зловживання у цій сфері.

Разом із тим через відсутність механізмів реалізації вказаних повноважень громадськості у підзаконних актах Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, громадяни та ОСНи практично не можуть реалізувати ці повноваження.

Аналіз чинних нормативно-правих актів центральних органів виконавчої влади, проведений експертами Всеукраїнської Асоціації, показав, що існуючі законодавчі норми неузгоджені одна з одною, не утворюють єдиної системи та не забезпечують належної законодавчої бази для громадського контролю за якістю ЖКП.

Проведене в регіонах опитування думки громадських експертів стосовно ступеня задоволення споживачів ЖКП якістю послуг свідчить, що переважна більшість жителів незадоволені їх якістю. Повсюдно спостерігається малоефективна реакція посадових осіб та комунальних підприємств на звернення мешканців щодо поліпшення справ у цій сфері. Практично відсутня конструктивна взаємодія між ОСНами та комунальними службами, житлово-експлуатаційними підприємствами та іншими надавачами ЖКП.

Усі ці причини об'єктивного і суб'єктивного характеру гальмують реформування системи надання ЖКП в напрямку більш повного врахування та задоволення інтересів споживачів, перешкоджаючи реалізації державної політики у цій сфері.

Враховуючи викладене, учасники Конференції РЕКОМЕНДУЮТЬ:

1. Підтримати пропозиції Асоціації щодо внесення змін до підзаконних нормативно-правових актів України, які передбачають залучення органів самоорганізації населення та представників громадськості до здійснення контролю за наданням ЖКП.

2. Рекомендувати керівництву Всеукраїнської асоціації передати доопрацьовані проекти вказаних підзаконних нормативно-правових актів до Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади, організувати їх лобіювання із широким залученням до цього процесу партнерських організацій. Ініціювати проведення відкритого засідання Кабміну з питання комплексного нормативно-правового забезпечення громадського контролю у сфері надання ЖКП.

3. Звернутись до Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України з пропозицією сприяти втіленню у життя згаданих вище напрацювань Асоціації через розширення участі громадськості в усіх процесах забезпечення населення ЖКП.

4. Повести цілеспрямовану інформаційну кампанію з метою широкого висвітлення результатів аналізу стану нормативно-правих актів у сфері забезпечення населення ЖКП та стимулювання участі громадськості у контролі якості та обсягів наданих цих послуг, обґрунтованості тарифів та належній реалізації прав споживачів.

5. Схвалити діяльність громадських організацій – членів всеукраїнської коаліції виконавців проекту «Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості» у складі: ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (Одеса), “Громадська ініціатива Луганщини” (м. Луганськ), “Інформаційно-правовий центр “Наше право” (м. Львів); “Фонд розвитку міста Миколаєва” (м. Миколаїв); Запорізький благодійний фонд “Єдність” за майбутнє” (м. Запоріжжя) та орган самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Русанівка” (м. Київ) по вирішенню згаданих проблем на всеукраїнському та місцевому рівнях – в межах своїх територіальних громад.

6. Звернутись до керівництва громадських рад при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та при Міністерстві юстиції України з пропозицією надати сприяння Асоціації у громадському лобіюванні прийняття на рівні міністерств та Кабміну згаданих поправок до нормативно-правих актів, спрямованих на розширення участі громадськості в усіх процесах забезпечення населення якісними ЖКП.

7. Асоціації на основі Меморандуму про інформаційну співпрацю продовжити роботу по залученню нових учасників інформаційної мережі з метою обміну досвідом, історіями успіху, ідеями та напрацюваннями між активістами самоорганізації населення, у тому числі за допомогою новітніх технологій, використання інтерактивного веб-ресурсу http://samoorg.com.ua, соціальних мереж та залучення ЗМІ.

8. Продовжити створення на базі регіонів України всеукраїнської мережі інформаційно-ресурсних центрів сприяння розвитку самоорганізації населення як основи для розвитку і посилення консолідації громадянського суспільства.

9. Підтримати проект Концепції модернізації системи організаційно-пра-вового забезпечення місцевої демократії в Україні, розроблений повноважними представниками Всеукраїнської асоціації, доповнивши її визначенням понять громадського контролю та колективної (спільної сумісної) власності, які мають бути закріплені на рівні Конституції та інших законів України. Просити Президента України схвалити цю Концепцію як основу модернізації законодавчої бази місцевої демократії.

10. Вважати неможливим ухвалення нового Закону України «Про органи самоорганізації населення» в редакції Мінрегіону (лист від 30.08.2012 № 7/13-14051), яка за своєю суттю суперечить державній політиці сприяння розвитку громадян-ського суспільства та гальмує розвиток руху самоорганізації населення в Україні. Окрема заява учасників конференції з цього питання додається.

11. Підтримати ініціативу Інституту місцевої демократії щодо створення нормативної бази започаткування та проведення на рівні Кабінету Міністрів України Всеукраїнського конкурсу проектів органів самоорганізації населення як механізму підтримки державою руху самоорганізації населення в Україні. Керівництву Асоціації забезпечити належний організаційний супровід реалізації цієї ініціативи.

^ 12. Сприяти створенню державної системи стандартів надання ЖКП як основи для підвищення їхньої якості та можливості ефективного громадського контролю цієї якості.

13. Підтримати ініціативу керівництва Горлівської міської ради щодо проведення наступної Восьмої Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення у місті Горлівка Донецької області, де у 1933 році були створені перші органи самоорганізації населення в Україні, – на честь 80-річчя руху самоорганізації.


Прийнято 30 вересня 2012 року, м. ЛьвівСхожі:

Резолюція iconРезолюція круглого столу
...
Резолюція iconРезолюція
Всеукраїнської конференції, яка відбулася у травні 2010 року, рух самоорганізації населення в Україні продовжував якісно і кількісно...
Резолюція iconРезолюція учасників круглого столу з питань законодавчого забезпечення охоронної діяльності
Вважати формування недержавної системи безпеки як створення невід’ємної складової частини системи національної безпеки країни, розглядати...
Резолюція iconРезолюція учнівської наукової конференції в межах роботи районного наукового товариства учнів «Ерудит»
«Взаємодія шкільних та районного наукових товариств учнів щодо формування базових дослідницьких компетенцій учнів у процесі здійснення...
Резолюція iconРезолюція 8 -го Всеукраїнського з’їзду якості
Організаторами З’їзду виступили: Українська асоціація якості (уая), успп, Мінекономрозвитку України та Держпідприємництва України...
Резолюція iconРезолюція міжнародної конференції «Аудит: сьогодення та майбутнє» (Київ, жовтень 2011 р.). Міжнародна конференції «Аудит: сьогодення і майбутнє»
України, представників української професійної громадськості, які суттєво розширюють розуміння процесів, що відбуваються в сфері...
Резолюція iconКонцепція вдосконалення технічного регулювання галузей охорони та безпеки. Створення системи оцінки відповідності «Регістр індустрії безпеки»
Резолюція науково-практичної конференції «Концепція вдосконалення технічного регулювання галузей охорони та безпеки. Створення системи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи