Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни icon

Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війниНазваРеферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни
Сторінка1/3
Дата конвертації20.06.2013
Розмір296.77 Kb.
ТипРеферат
джерело
  1   2   3

Міністерство освіти і науки України

Вище професійне училище №34
Реферат

НА ТЕМУ:

Ордена СРСР,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни
Виконала:

учениця групи ОК-22

Якоб Н.К.

Викладач: Жиленко В.М.


Виноградів-2010


ПЛАН

  1. Вступ.

  2. Види орденів.

  3. Опис орденів Великої Вітчизняної війни:
  1. Висновок.

5. Список використаної літератури.


ВСТУП


Війна двічі пройшла своїм смертоносним оралом багатостраждальною землю України , не поминувши жодного міста чи села , жодної родини . У вир кривавого протистояння були втягнуті всі версти населення , всі політичні сили , господарський та інтелектуальний потенціал народу, для якого боротьба за виживання набула трагізму гамлетівського «бути чи не бути».

Воїни – українці, громадяни України з честю виконали свій військовий обов'язок перед рідними й близькими, зробили свій вагомий внесок у звільнення європейських народів, які потрапили до нацистського рабства. Українська РСР була другою за представництвом у радянських Збройних силах після Російської Федерації. З 9284199 нагород, одержаних до 1 листопада 1947 р. представниками 133 народів та національностей СРСР, на українців припадало 1710766 орденів та медалей. Звання Героя Радянського Союзу отримали 2069 уродженців України. З 940 бійців та командирів, які удостоєні цього почесного звання, визволяючи нашу республіку, 668 тих, для кого ця земля була рідною.

Серед 113 двічі Героїв Радянського Союзу є імена 32 синів України, а в числі тричі Героїв – наш славний земляк – Іван Микитович Кожедуб. Серед двох тисяч повних кавалерів солдатського ордена Слави чимало уродженців української землі, однак лише чотири при цьому удостоєні ще й вищої відзнаки – звання Героя Радянського Союзу. Троє з них – українці: І.Г.Драченко з Черкащини, П. Х. Дубина з Херсонщини, С. А. Половинець із Житомирщини .

В безсмертному стою матросівців закарбовано 55 імен українських воїнів, а серед тих, хто пішов у вічність, повторивши подвиг М. Гастелло та його товаришів, - І. І. Бабюк, І. Т. Вдовенео та інші уславлені льотчики України.

За різні відваги солдатів нагороджували різними орденами, а саме:

Орден ЛенінаОрден Жовтневої РеволюціїОрден ПеремогаОрден Червоного ПрапораОрден СувороваОрден УшаковаОрден КутузоваОрден НахімоваОрден Трудового Червоного ПрапораОрден Дружби народівОрден Знак ПошаниОрден Богдана ХмельницькогоОрден Олександра НевськогоОрден Вітчизняної війниОрден Червоної ЗіркиОрден «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР»Орден СлавиОрден «За особисту мужність»


В Україні відзначаються такі ордени:


^ Орден Леніна

^ Оригінальна назва

Орден Ленина

Країна

СРСР

Тип

Орден

^ Кому вручається

громадяни СРСР, а також військові частини, з'єднання та об'єднання

Підстави нагородження

за особливо видатні заслуги в революційному русі, трудовій діяльності, захисті соціалістичної вітчизни, розвиток дружби і співпраці між народами, зміцненні миру і інші особливо видатні заслуги

Статус

не існує

Статистика

Параметри

33,6±1,75 г

^ Дата заснування

6 квітня 1930

^ Перше нагородження

23 травня 1930

Останнє нагородження

19 грудня 1991

^ Кількість нагороджень

431 418

Орден Леніна — найвища нагорода СРСР.

Установлений Постановою Президії ЦВК СРСР від 6 квітня 1930 року. Статут ордена установлений Постановою Президії ЦВК СРСР від 5 травня 1930 року. У Статут ордена і його опис вносилися зміни Постановою ЦВК СРСР від 27 вересня 1934 року, Указами Президії Верховної Ради від 19 червня 1943 року і від 16 грудня 1947 року. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 березня 1980 року затверджений Статут ордена в новій редакції.

^ Орден Перемога

^ Оригінальна назва

Орден «Победа»

Країна

СРСР

Тип

Орден

^ Кому вручається

особи рядового і начальницького складу Червоної Армії, Військово-морського Флоту, військ НКВС і партизанських загонів

^ Підстави нагородження

за те, що проявили в боях за Радянську Батьківщину хоробрість, стійкість і мужність

Статус

не існує

Статистика

Параметри

платина, 174 дрібних діаманта, 78 г

^ Дата заснування

8 листопада 1943

^ Перше нагородження

10 квітня 1944

^ Останнє нагородження

20 лютого 1978 нагородження анулюване

^ Кількість нагороджень

20 (1 - анулюване)

Черговість

^ Старша нагорода

Орден Жовтневої Революції

^ Молодша нагорода

Орден Червоного Прапора

О́рден Перемо́га — вищий військовий орден СРСР, був установлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 листопада 1943 року. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18 серпня 1944 року затверджені зразок і опис стрічки ордена Перемога, а також порядок носіння планки із стрічкою ордена. Всього було 20 нагороджень і сімнадцять кавалерів (троє нагороджувалися двічі, один позбавлений нагороди посмертно).

^ Орден Червоного Прапора

^ Оригінальна назва

Орден Красного Знамени

Країна

СРСР

Тип

Орден

^ Кому вручається

військовослужбовці, співробітники органів державної безпеки та інші громадяни СРСР, а також військові частини, з'єднання та об'єднання

^ Підстави нагородження

за особисту хоробрість, самовідданість і мужність, проявлені при захисті соціалістичної Вітчизни

Статус

не існує

Статистика

Параметри

~ 19-25,5 г

^ Дата заснування

16 вересня 1918

^ Перше нагородження

30 вересня 1918

Останнє нагородження

19 грудня 1991

^ Кількість нагороджень

581 300

Черговість

Старша нагорода

Орден Жовтневої Революції

^ Молодша нагорода

Орден Трудового Червоного Прапора

^ О́рден Черво́ного Пра́пора (орден Бойового Червоного Прапора)  — перший з радянських орденів. Був встановлений для нагородження за особисту хоробрість, самовідданість і мужність, проявлені при захисті соціалістичної Вітчизни.

^ Орденом Червоного Прапора також нагороджувалися військові частини, військові кораблі, державні і суспільні організації.

Аж до створення ордену Леніна в 1930 році орден Червоного Прапора залишався вищим орденом Радянського Союзу.

Був встановлений 16 вересня 1918 року під час Громадянської війни декретом ВЦВК. Спочатку називався орден «Червоний Прапор».

Під час Громадянської війни аналогічні ордени були також встановлені в інших радянських республіках.

1 серпня 1924 року всі ордени радянських республік були перетворені в єдиний для всього СРСР орден Червоного Прапора. Статут ордена був затверджений Постановою Президії ЦВК СРСР від 11 січня 1932 року (19 червня 1943 і 16 грудня 1947 в Постанову вносилися зміни і доповнення Указами Президії Верховної Ради СРСР). Остання редакція статуту ордена була затверджена Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 березня 1980 року.

Орденом Червоного Прапора були нагороджені газета «Червона Зірка», міста Ленінград^ Орден Суворова

^ II ступеня

^ III ступеня

^ Оригінальна назва

Орден Суворова

Країна

СРСР
Російська Федерація

Тип

Орден

^ Кому вручається

командирам Червоної Армії

Підстави нагородження

за видатні успіхи в справі управління військами, відмінну організацію бойових операцій і проявлені при цьому рішучість і наполегливість

Статус

існує в Російської Федерації (не вручався)

Статистика

Параметри

41,8±1,8 / 29,2±1,5 / 25,3±1,5

^ Дата заснування

29 липня 1942

^ Перше нагородження

28 січня 1943

Кількість нагороджень

7267

Черговість

^ Старша нагорода

Орден Червоного Прапора

^ Молодша нагорода

Орден Кутузова

Відповідає

Орден Ушакова

^ О́рден Суво́рова  — радянська військова нагорода часів Великої Вітчизняної війни. Заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 липня 1942 року, одночасно з орденами Кутузова й Олександра Невського. Надалі статут ордена був доповнений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 лютого 1943 року, а до опису ордену внесені часткові зміни і доповнення Постановою Президії Верховної Ради СРСР від 30 вересня 1942 року і Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 червня 1943 року.

^ Орденом Суворова нагороджувалися командири Червоної Армії за видатні успіхи в справі управління військами, відмінну організацію бойових операцій і проявлені при цьому рішучість і наполегливість в їх проведенні, внаслідок чого була досягнута перемога в боях за Батьківщину у Вітчизняній війні.

^ Орден Кутузова

^ II ступеня

^ III ступеня

^ Оригінальна назва

Орден Кутузова

Країна

СРСР
Російська Федерація

Тип

Орден

^ Кому вручається

командирам Червоної Армії

Підстави нагородження

за добре розроблені і проведені плани військових операцій

Статус

існує в Російської Федерації (не вручався)

Статистика

Параметри

42,0±1,8 / 37,3±1,7 / 26,2±1,5

^ Дата заснування

29 липня 1942

^ Перше нагородження

28 січня 1943

Кількість нагороджень

7329

Черговість

^ Старша нагорода

орден Суворова

Молодша нагорода

Орден Богдана Хмельницького

Відповідає

Орден Нахімова
  1   2   3Схожі:

Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconРеферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни
Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconПлан Напада Німеччини на СРСР. Початок Великої Вітчизняної війни. Відступ Червоної армії. Мобілізаційні заходи 1941 р в Україні та проведення евакуації.
Червоної армії впродовж двох-двох с половиною місяців і виходом вермахту на оперативну лінію „Архангельськ-Астрахань”. Ще до зими...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconНаказ №131 Про затвердження Плану заходів з учнівською і студентською молоддю з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки
Затвердити План заходів з учнівською і студентською молоддю з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconПлан заходів нмпц на березень 2013 року
Вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни та нагородження переможців міського конкурсу-огляду шкільних музеїв
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconРеферат по диалектическому и историческому материализму на тему: " методологическая роль марксистко-ленинской диалектик в решении проблемы хрономедицины "
Киевский ордена трудового красного знамени медицинский институт им акад. А. А. Богомольца
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconВиконання Плану заходів з підготовки та відзначення у 2012 році 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року
Вітчизняної війни 1812 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №408 від 03 квітня 2012...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconДовідка Героя Радянського Союзу Ольшанського Костянтина Федоровича
К. Ф. Ольшанський – Герой Радянського Союзу, в роки Великої Вітчизняної війни був командиром роти автоматників 384-го окремого батальйону...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconНаказ №27 Про проведення спільно з Харківським гуманітарним університетом «Народна Українська Академія» VІІ міського конкурсу виразного читання для учнів 10-11-х класів
Харкові на 2008-2012 роки та з метою привернення уваги молодого покоління українців до історії нашого народу періоду Великої Вітчизняної...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconІнструкція №
Учень знаходиться в навчальному кабінеті під час уроку та у коридорі під час перерви. Під час навчально-виховного процесу учень користується...
Реферат на тему : Ордена срср,якими нагороджувалися військовослужбовці під час Великої Вітчизняної війни iconМіністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10 тел. (044) 486 2442, факс (044) 236 1049
У додаток до листа Міністерства освіти і науки від 16. 04. 2010 року №1/9-271 повідомляємо, що єдиний урок Пам'яті, присвячений 65-й...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи