Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! icon

Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу!НазваПро надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу!
Дата конвертації19.02.2016
Розмір77.93 Kb.
ТипДокументи
джерелоНезалежна асоціація банків України
Комітет з питань оподаткування

та обліку
Вих. № 2083-03/09

від 03.09.2014р.
Про надання інформаціїДержавна фіскальна служба України
Директору Інформаційно-довідкового Департаменту

пану Романову І.Л.Шановний Іване Леонідовичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності.

Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ) повідомляє, що на Ваш запит від 28.08.2014 року щодо вирішення проблемних питань, які виникають у процедурах адміністрування податків, зборів та інших обов’язкових платежів, НАБУ надсилає перелік питань та відповідей відповідно до наданої форми.

^ Суть проблеми

Шляхи вирішення

1

Не передбачена можливість подання до органів доходів і зборів повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, за формою 20-ОПП в електронному вигляді, що досить ускладнює роботу.

Передбачити та затвердити форму повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, за формою 20-ОПП для подання звітності в електронному вигляді.

2

Часте проведення зустрічних звірок з податку на прибуток та ПДВ працівниками податкових, що зазвичай потребує затрат часу на підготовку документів як у звичайну перевірку, що значно перешкоджає робочому процесу.

Спростити процедуру проведення зустрічних звірок, так як при проведенні перевірки контрагентом надаються всі необхідні підтверджуючі документи.

3

Затримки в отриманні квитанцій при надсиланні електронних документів в електронному вигляді в кінцевий термін їх відправки (можлива несвоєчасна доставка документів до органів ДПС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції).

Спрощення процедури отримання квитанцій. Розглянути можливість зменшення кількості квитанцій.

4

ПДВ

З 01.01.2015 року у відповідності до абз. 13 п.201.10 ПКУ у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітних податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, проте така заява не є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту (до 01.01.2015 - заява із скаргою на клієнта дає право включити суму податку до податкового кредиту).

ПДВ

1. Необхідно повернути в ПКУ колишню норму, яка дає підставу відображати в звітності податкові накладні, які заповнені з порушенням порядку їх заповнення або порядку Реєстрації, а саме викласти абз.13 п. 201.10 ПКУ у такому вигляді: «У разі відмови продавця товарів / послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку її заповнення та / або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів / послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. "
З 01.01.2015 від сум ПДВ по отриманих податкових накладних буде залежати сума, на яку платник податку зможе зареєструвати видані податкові накладні. Відповідно, податкові накладні, які заповнені з порушенням порядку заповнення або порядку Реєстрації будуть зменшувати цей ліміт, хоча помилка заповнення виникають не з вини платника-продавця.

Доповнення в абз.13 п.201.10 ПКУ надасть можливість платнику враховувати такі податкові накладні при розрахунку суми, на яку платник податку зможе зареєструвати видані податкові накладні.

5

Нормами ПКУ не передбачена можливість внесення зміни до податкових накладних, які вже зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На даний момент, якщо податкова накладна в паперовому вигляді виписана з відсутністю деяких реквізитів (наприклад: не заповнено номер телефону, або не вказано назву, номер, дату договору, некоректно вказано податкову адресу платника), то Контрагент може звернутися до платника для виписки коректної накладної з усіма необхідними реквізитами. При електронній виписці податкових накладних така можливість відсутня, що автоматично збільшує кількість податкових накладних, які платник не має права відображати у податковій звітності.

У зв'язку з цим порядком адміністрування ПДВ необхідно передбачити можливість внесення незначних змін до зареєстрованих податкових накладних, якщо не виникає зміна суми, і зміна кількості поставки.

6

Нормами ПКУ не передбачено оповіщення платника ПДВ про зняття з ПДВ-рахунку коштів для здійснення оплати ПДВ за результатами складання декларації.

Необхідно передбачити порядком адміністрування ПДВ можливість вільного доступу в режимі on-line до ПДВ-рахунку для здійснення платником моніторингу, а також передбачити порядок інформування платника про недостатню кількість коштів на ПДВ-рахунку для здійснення оплати ПДВ за результатами складання декларації.

Крім того, оскільки перерахування коштів до бюджету за результатами складання декларації ПДВ буде здійснюватися ПДВ-банком, а не платником податку безпосередньо, то необхідно передбачити відповідальність ПДВ-банку за некоректне зняття суми з ПДВ-рахунку (наприклад, якщо розмір суми зняття не відповідає декларації або зняття не було зроблено і т.п.), а також описати механізм дій платника у разі, якщо ПДВ-банк здійснив некоректне зняття суми з ПДВ-рахунку.

7

^ Військовий збір
1. На даний час є неврегульованим питання визначення бази оподаткування Військовим збором, а саме - по виплатах за цивільно-правовими договорами (далі - ЦПД).

Необхідне чітке розуміння, які саме виплати за ЦПД підлягають оподаткуванню - лише за тими договорами, що пов’язані з трудовими відносинами, чи за БУДЬ-ЯКИМИ ІНШИМИ договорами, що укладені з фізичними особами (включаючи договори оренди, договори вкладу, інші).

^ Військовий збір
1. Необхідно чітко вказати, що об’єктом оподаткування Військовим збором є доходи фізичних осіб лише за тими цивільно-правовими договорами, які пов’язані з трудовими відносинами.

Для цього пропонуємо внести зміни в ПКУ. П. 1.2. ст. 16.1 Інших перехідних положень ПКУ необхідно викласти в наступній редакції:


1.2. Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, включаючи винагороди за цивільно-правовими договорами, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами, виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

8

^ Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки
Для розрахунку земельного податку (орендної плати за земельні ділянки), необхідно використовувати дані про нормативну грошову оцінку (далі - НДС) земельної ділянки, яка встановлюється Рішеннями органів місцевого самоврядування (місцевих рад) станом на 1 липня попереднього звітного періоду. При цьому, згідно пп.12.3.4 ПКУ Рішення про встановлення Місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповіднім органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовуваного встановлюваних місцевих податків та Зборів або змін (плановий Період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються НЕ раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Т.ч. проблемою в адмініструванні податку є моніторинг рішень (змін до них) органів місцевого самоврядування, своєчасне інформування платників місцевих податків про прийняття органами місцевого самоврядування рішень про зміну (збільшення) НДС земель, розміру орендної плати та ін. Внаслідок цього можуть виникати ризики недоплати земельного податку, а також ризики несвоєчасного внесення відповідних змін до договору оренди землі, що так само може привести до недоплат по орендній платі.

^ Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки
Необхідно створити єдиний інформаційний ресурс, на якому б своєчасно розміщувалися рішення ВСІХ органів місцевого самоврядування (місцевих рад), пов'язані із змінами в адмініструванні місцевих податків і зборів.

9

Відповідно до діючої норми ст.118.2 ПКУ: «здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу про взяття рахунку на облік у контролюючих органах тягне за собою накладення штрафу на банк або іншу фінансову установу в розмірі 10 відсотків суми усіх операцій за весь період до отримання такого повідомлення, здійснених з використанням таких рахунків (крім операцій з перерахування коштів до бюджетів або державних цільових фондів), але не менш як 850 гривень».

Пропонуємо уточнення редакції: «Здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу про взяття рахунку на облік у контролюючих органах тягне за собою накладення штрафу на банк або іншу фінансову установу в розмірі 10 відсотків суми видаткових операцій за весь період до отримання такого повідомлення, здійснених з використанням таких рахунків (крім операцій з перерахування коштів до бюджетів або державних цільових фондів), але не менш як 850 гривень.»

10

Багатозначність тлумачення терміну «відокремлений підрозділ»

У зв`язку з відсутністю внесення уточнень до терміну «відокремлений підрозділ» відповідно до листа від 07.05.2013р. № 2062/6/99-99-19-03-01-15 Міністерства доходів і зборів України, пропонуємо внесення змін до статті 133.1.5 ПКУ, а саме: «платниками податку на прибуток з числа резидентів є відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у п.133.1.1 цього пункту, визначені відповідно до розділу I цього кодексу, за винятком підрозділів, які здійснюють свою діяльність від імені юридичної особи і не мають повноважень на ведення окремого балансу, та представництв».Просимо розглянути дану інформацію та врахувати її при обговоренні даного питання з представниками банківської спільноти.

Сподіваємось на подальшу співпрацю.

З повагою,

в.о. Виконавчого директора Олена Коробкова

Вик. Косточкіна О.А.

o.kostochkina@nabu.org.ua

(044)3001015Схожі:

Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconБаланс-бюджет №51 (358), 19 грудня 2011 р. Світлана уланова
Світлана уланова, головний державний податковий інспектор Інформаційно-довідкового Департаменту дпс україни
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconПоложення про забезпечення доступу до публічної інформації у Державній службі молоді та спорту Форма для подання запиту на отримання публічної інформації Розпорядник інформації
Розпорядник інформації Державна служба молоді та спорту України вул. Еспланадна, 42, м. Київ, 01601
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconЗакон україни про здійснення державних закупівель Із змінами І доповненнями, внесеними Законами України від 8 липня 2010 року n 2462-vi, від 10 липня 2010 року n 2487-vi, від 23 грудня 2010 року n 2856-vi
України", "Державний комітет статистики України" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Державна казначейська служба України",...
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconПорядок проведення робіт із створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі нд тзі 7-003-05
Цей документ не може бути повністю або частково відтворений, тиражований і розповсюджений без дозволу Департаменту спеціальних телекомунікаційних...
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconЗакон України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах"
Цей Закон регулює відносини у сфері захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах...
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconШановний Андрію Леонідовичу! Розглянувши оприлюднений на офіційному сайті Нацкомфінпослуг 04. 09. 2012 р проект рішення
Національна комісія, що здіснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconПану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу!
Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconПропозиція укласти договір про надання інформаційно-рекламних послуг
Товариства з обмеженою відповідальністю лнд”, надалі за текстом – „Виконавець”, укласти Договір про надання інформаційно-рекламних...
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconІнформації про діяльність публічних акціонерних товариств на основі міжнародних стандартів фінансової звітності Відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пунктів 8
Директору департаменту методології регулювання ринку цінних паперів Тарасенку О. О. забезпечити подання цього рішення на
Про надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу! iconПоложення про технічний захист інформації в Україні 27 вересня 1999
Установити, що Служба безпеки України є правонаступником Державного комітету України з питань державних секретів та технічного захисту...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи