Електроннапошт а icon

Електроннапошт аНазваЕлектроннапошт а
Дата конвертації28.06.2013
Розмір29.4 Kb.
ТипДокументи
джерело

Е Л Е К Т Р О Н Н А П О Ш Т АНезалежна асоціація банків України


Комітет з питань

оподаткування та обліку


Вих. № 1020-29/05

від 29.05.2013р.


Щодо проблемного питання відступлення прав вимоги за кредитними операціями

Національний банк України


Голові Національного банку України

пану СОРКІНУ І.В.

Шановний Ігорю Вячеславовичу!

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності.

Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ) звертається до Вас з приводу листа Міністерства доході в і зборів України від 20.03.2013 №18-110/1609/3364 (далі – Лист), що був надісланий Національним банком України з метою ознайомлення.

Фахівці Комітету з питань оподаткування та обліку НАБУ проаналізували даний Лист та висловлюють занепокоєння з приводу зазначених у ньому висновків, а саме в частині наступного:

- придбання кредитної заборгованості можуть здійснювати виключно фінансові установи, що мають відповідну дозвільну документацію на проведення факторингових операцій;

- в обліку банківської установи операція з переуступки заборгованості по кредиту небанківській фінансовій установі чи не фінансовій установі, ІСІ, а також банку - нерезиденту визнаються лише доходи у вигляді суми коштів або вартості інших активів, отриманих банком від такого відступлення без врахування витрат на ці операції. При цьому, дохід від операції з відступлення зобов’язань визначається у розмірі заборгованості позичальника перед кредитором за даними бухгалтерського обліку на дату відступлення, та не підлягає зменшенню на суму непогашених позичальником відсотків за їх користування.

Необхідно зазначити, що вказані висновки ґрунтуються на особливо фіскальному підході та суперечать нормі пункту 153.5 статті 153 Податкового кодексу України в частині врахування витрат у розмірі фактичної заборгованості, що відступається. Застосування банківськими установами України даних висновків щодо оподаткування операцій з відступлення заборгованості за фінансовими кредитами (в тому числі факторингу):

по-перше, фактично унеможливлюють відступлення прав вимоги на небанківські установи, що істотно зменшить можливості банків України щодо здійснення операцій з відступлення заборгованості за фінансовими кредитами та покращення балансу шляхом позбавлення від негативно класифікованих активів, що суперечить вимогам Національного банку України;

по-друге, посилить податкове навантаження та, як наслідок, негативно позначиться на ліквідності банківських установ України. Наразі банківська система в змозі відновити кредитування економіки України, що є одним з ключових завдань Президента та Уряду України з метою виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки. Однак, фіскальний підхід, що міститься у висновках, наведених у Листі Міністерства доходів і зборів України, перешкоджає активізації кредитування економіки банківськими установами України, оскільки позбавляє їх вільних грошових ресурсів, наявність яких є головною передумовою для здійснення операцій з кредитування.

Враховуючи вищевикладене, а також з метою попередження будь-яких можливостей податкової дискримінації банківських установ України, просимо Вас здійснити необхідні дії щодо створення робочої групи з метою обговорення вказаних у Листі висновків, сприяння здійсненню конструктивного діалогу між платниками податків та Міністерством доходів і зборів України з метою врахування пропозицій банківських установ України при підготовці офіційної позиції Міністерства доходів і зборів України з питання, викладеного у Листі, що забезпечить додержання прав та законних інтересів суб’єктів господарювання під час застосування положень Податкового кодексу України.


З повагою,

Виконавчий директор С.Г. Мамедов


Вик.: Косточкіна О.А.

тел.(044) 300-10-15

e-mail: o.kostochkina@nabu.org.uaСхожі:

Електроннапошт а iconЕлектроннапошт а
На №40-512/3587-8144 від 16. 08. 2012 щодо проекту змін до Порядку відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок...
Електроннапошт а iconЕлектроннапошт а
Правління Національного банку України від 25. 01. 2012 №23, просимо розглянути додаткові обґрунтування та пропозиції і врахувати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи