Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! icon

Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу!НазваПану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу!
Дата конвертації07.05.2013
Розмір31.56 Kb.
ТипДокументи
джерело
№546-23/10

від 23.10.2012


Щодо законопроекту

9380 від 01.11.2011


Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики


пану ХОМУТИННІКУ В.Ю.


Шановний Віталію Юрійовичу!


Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу і бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності.

Незалежна асоціація банків України звертається з проханням врахувати позицію банківської спільноти при розгляді Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики законопроекту «Про тимчасову відстрочку сплати платежів за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою у зв'язку з втратою позичальником постійного місця роботи та введення мораторію на примусове виселення із житла», реєстр. № 9380 від 01.11.2011 р. (далі – Законопроект).

Ухвалення Законопроекту порушить стабільність банківської системи та призведе до погіршення захисту інтересів як вкладників, так і інших клієнтів банків, оскільки він створює підґрунтя для ухилення від виконання кредитних зобов’язань недобросовісними позичальниками.

Так, Законопроект встановлює:

  • обов’язок банків надавати позичальникам відстрочку виконання кредитних зобов’язань (на термін до 1 року) у випадку втрати ним роботи;

  • мораторій на виселення із житла таких позичальників протягом 2011-2014 років.

Однак Законопроект не бере до уваги низку обставин, що нівелює його мету та призведе до фактичного припинення кредитування банками громадян на придбання житла.

Зокрема, Законопроект передбачає надання відстрочки сплати суми боргу за кредитним договором навіть тим особам, які звільнилися з роботи за власною ініціативою. Це створює підґрунтя для недобросовісного отримання відстрочки, коли особа юридично звільняється з роботи за власним бажанням, але фактично продовжує працювати без оформлення трудових відносин. Водночас, Законопроект не враховує ситуацію, коли навіть при втраті постійного місця роботи позичальник має інші джерела фінансування (отримує дивіденди, майно в спадщину чи в дарунок тощо) або перебуває на утриманні інших членів сім’ї. Таким чином, такий критерій для встановлення відстрочки сплати платежів, як «наявність постійного місця роботи», не є вирішальним для визначення спроможності позичальника виконувати взяті на себе зобов’язання, на відміну від розміру середнього доходу на члена сім’ї.

Звертаємо увагу, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (№ 3795-VI від 22.09.2011 р.) фактично до 5-ти місяців збільшено термін, на який позичальник може затримати сплату частини іпотечного кредиту, що є більш ніж достатнім терміном для нового працевлаштування.

Крім того, Законопроект не пропонує чіткого, поетапного та ефективного механізму вирішення проблем позичальників, які втратили роботу, і в разі його ухвалення існує велика вірогідність збільшення фінансового навантаження на цю категорію населення по закінченні терміну відстрочки. При цьому, норми Законопроекту є дискримінаційними стосовно тих позичальників, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, але, незважаючи на це, продовжують виплати по кредитам.

Усвідомлюючи необхідність посилення соціального захисту громадян України, зазначаємо, що ухвалення Законопроекту потребує збалансованого підходу та внесення змін до низки законів України і нормативно-правових актів, інакше його норми призведуть лише до збільшення проблемної заборгованості в портфелі банківських установ.

Враховуючи викладене, просимо Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики прийняти рішення про повернення Законопроекту суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання із врахуванням висловлених пропозицій та зауважень НАБУ.


Додаток:

Зауваження НАБУдо проекту Закону «Про тимчасову відстрочку сплати платежів за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою у зв'язку з втратою позичальником постійного місця роботи та введення мораторію на примусове виселення із житла», реєстр. № 9380 (2 арк.)


З повагою,

Виконавчий директор Сергій Мамедов


Вик. Богатих І.В.

тел. 300-10-15, 300-12-15

e-mail:i.bogatykh@nabu.org.uaСхожі:

Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconХомутинніку В. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу і бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconХомутинніку В. Ю. Щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок Шановний Віталію Юрійовичу!
Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності,податкової та митної політики
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconВерховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Хомутинніку В. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! Верховною Радою України 18. 06. 2012 року зареєстровано проект закон
Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Хомутинніку В. Ю
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconПану соркіну І. В. Шановний Ігорю Вячеславовичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу і бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconПану соркіну І. В. Шановний Ігорю Вячеславовичу!
...
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconПро надання інформації Державна фіскальна служба України Директору Інформаційно-довідкового Департаменту пану Романову І. Л. Шановний Іване Леонідовичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconШановний Михайле Юрійовичу ! Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція»
Пропозиції до нового Податкового Кодексу та проведення регулювання підприємницької діяльності у галузі реклами відповідно до принципів...
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconШановний Михайле Юрійовичу ! Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція»
«Всеукраїнська рекламна коаліція», виконуючи свою статутну мету, та представляючи інтереси рекламної індустрії, просить розглянути...
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconПану татькову в.І
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у професійній діяльності
Пану хомутинніку в. Ю. Шановний Віталію Юрійовичу! iconПану міщенку с. М
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у професійній діяльності
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи