Міністру юстиції України лавриновичу о. В icon

Міністру юстиції України лавриновичу о. ВНазваМіністру юстиції України лавриновичу о. В
Дата конвертації07.05.2013
Розмір39.28 Kb.
ТипДокументи
джерело
Вих.№620-22/11

від 22.11.2012 р.


Про внесення пропозицій щодо вдосконалення підзаконних актів стосовно порядку продажу арештованого майна


Міністру юстиції України

ЛАВРИНОВИЧУ О.В.

Шановний Олександре Володимировичу!

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу і бажаємо подальших успіхів у Вашій професійній діяльності.

Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ) звертається до Вас

з приводу необхідності вдосконалення нормативно-правових актів Міністерства юстиції України (далі – Мінюст), які регулюють процедуру реалізації арештованого майна та проведення прилюдних торгів, зокрема:

  1. Щодо доцільності приведення підзаконних актів Мінюсту у відповідність із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань» № 5405-VI від 02.10.2012» (далі – Закон 5405).

Так, 04.11.2012 набрав чинності Закон 5405, який вніс зміни в тому числі до Закону України "Про виконавче провадження", згідно з якими витрати, пов’язані з організацією та проведенням прилюдних торгів, аукціонів або реалізації майна боржника на комісійних умовах, не повинні перевищувати 5% вартості реалізації майна.

Разом з тим, діючі Порядок реалізації арештованого майна (наказ Мінюсту № 42/5 від 15 липня 1999 року) та Тимчасове положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна аказ Мінюсту України № 68/5 від 27 жовтня 1999 року) містять норми, які передбачають розмір винагороди за надані послуги з реалізації арештованого майна з урахуванням податку на додану вартість до 15 % від вартості майна. Таким чином, на даний час нормативні документи Мінюсту суперечать в цій частині Закону України «Про виконавче провадження».

Крім вищезазначених пропозицій, НАБУ надає додаткові ініціативи щодо внесення змін до вказаних нормативно-правових актів, які сприятимуть зменшенню правопорушень при здійсненні реалізації арештованого майна, оскаржень результатів прилюдних торгів та посилять захист прав і інтересів як боржників, так і стягувачів.

Враховуючи викладене, просимо Мінюст привести вищезазначені нормативно-правові акти у відповідність до Закону 5405, а також внести зміни, запропоновані НАБУ (додаються), оскільки вони вдосконалять існуючу процедуру продажу арештованого майна з прилюдних торгів та забезпечать ширшому колу осіб можливість отримувати інформацію про майно, виставлене на реалізацію і, відповідно, брати участь в аукціонах.

НАБУ готова до обговорення наданих ініціатив та просить залучати представників асоціації до участі у робочих нарадах щодо порушених питань.

  1. ^ Щодо проекту Порядку реалізації арештованого майна.

У вересні цього року НАБУ була залучена Національним банком України до опрацювання проекту Порядку реалізації арештованого майна (далі - Порядок), розробленого Державною виконавчою службою України (далі – ДВС).

Передусім відзначаємо, що Порядок, запропонований ДВС, містить низку новацій, впровадження яких удосконалить процедуру реалізації арештованого майна, зробить її відкритою і прозорішою. НАБУ ретельно опрацювала запропонований Порядок та надала свої пропозиції щодо внесення змін до даного проекту, які були підтримані Нацбанком.

Разом з тим, НАБУ розуміє, що при обговоренні остаточної редакції норм Порядку їх текст може бути змінений або будуть вилучені важливі нюанси, які мають вирішальне значення при практичній реалізації вимог цього документу.

В результаті можемо отримати незбалансований документ, який допускатиме ще більше можливостей для зловживань як недобросовісних боржників, так і інших осіб, які задіяні в процесі реалізації арештованого майна.

Зазначаємо, що на сьогодні банківські установи мають найбільший досвід як стягувачі щодо примусового виконання судових рішень за рахунок майна боржників. Керуючись багаторічною практикою, представники банків можуть об’єктивно оцінити ті чи інші новації, які пропонуватимуться в процесі підготовки цього документу.

У зв’язку з цим, звертаємося з переконливим проханням про надання Мінюстом доручення ДВС щодо включення представників НАБУ до робочої групи, яка працює над Порядком.

  1. Щодо відсутності реакції ДВС на пропозиції НАБУ та доручення Мінюсту.

07.09.2012 листом Мінюсту № 11253-0-26-12/61 пропозиції НАБУ щодо

покращення механізмів захисту прав і законних інтересів стягувачів у виконавчому провадженні були направлені ДВС із дорученням повідомити заявника (НАБУ) про результати розгляду звернення до 05.10.2012.

У свою чергу, НАБУ листом від 03.10.2012 № 499-04/10 звернулась до ДВС щодо створення спільної робочої групи для опрацювання внесених пропозицій та підготовки виважених змін до чинного законодавства України.

На жаль, на даний час НАБУ не має інформації щодо результатів розгляду вищевказаних листів ДВС.

Приймаючи до уваги викладене, просимо Мінюст підтримати НАБУ у питанні необхідності створення спільної з ДВС робочої групи, яка працювала б над удосконаленням законодавства України в сфері виконавчого провадження, розширення повноважень органів ДВС та інструментів для ефективного виконання рішень судів.


Додаток:

Пропозиції НАБУ щодо внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру реалізації арештованого майна (4 арк.)


З повагою,

Виконавчий директор Сергій Мамедов


Вик. Богатих І.В.

тел. (044) 300-10-15, 300-12-15

i.bogatykh@nabu.org.uaСхожі:

Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністру юстиції України Лавриновичу О. В. Щодо питання співвідношення норм матеріального права, нотаріального процесу та діловодства в роботі нотаріуса України Шановний Олександре Володимировичу!
Починаючи з 2008 року простежується досить тривожна тенденція штучно створеного перекосу у визначенні пріоритетів нормативно-правового...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністру юстиції України пану петренку п. Д
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністру юстиції України пану петренку п. Д
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconПро затвердження Правил ведення нотаріального діловодства Відповідно до статті 14 Закону України "Про нотаріат" ( 3425-12 ) наказ у ю : Затвердити Правила ведення нотаріального діловодства, що додаються
Міністру юстиції Республіки Крим, начальникам управлінь юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconАсоціація правників України Вих. №1685 Міністерство юстиції України від 15. 01. 2009 року Міністру юстиції Оніщуку М. В. Шановний Миколо Васильовичу!
Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства” орієнтовно з 01 червня 2009 року, у зв’язку зі складністю технічної реалізації,...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconГолові Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату Міністру юстиції України Оніщуку Миколі Васильовичу
Рішення кваліфікаційної комісії нотаріату при Головному управлінні юстиції у області (витяг з протоколу від квітня 2009 року № засідання...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністру юстиції України
Незалежна асоціація банків України (далі – набу) висловлює Вам свою повагу та звертається із запитом про надання роз’яснення щодо...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconЮ. В. Тимошенко Голові Комітету з питань правової політики Верховної Ради України С. Г. Міщенку Міністру юстиції України М. В. Оніщуку Про підтримку проекту Закон
У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» Кабінетом Міністрів України для розгляду...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністру юстиції України Оніщуку М. В. Президента Асоціації приватних нотаріусів Харківської області Марченка В. М. Шановний Миколо Васильовичу!
Нотаріуси України з великою стурбованістю відзначають, що останніми роками відбувається спроба формування іміджу нотаріуса як не...
Міністру юстиції України лавриновичу о. В iconМіністерство юстиції україни начальнику Головного управління юстиції Міністерства юстиції
України в Автономній Республіці Крим, начальникам головних управлінь юстиції в областях
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи