Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України icon

Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції УкраїниНазваПоложення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України
Дата конвертації19.08.2014
Розмір198.59 Kb.
ТипПоложення
джерело

Міністерство юстиції України

Директору Департаменту

нотаріату та реєстрації

адвокатських об’єднань

Ященко Н. В.

Шановна Ніно Вікторівна !

Надсилаємо Вам пропозицію по внесенню змін та доповнень до проекту «Про затвердження Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права», розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України.
Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" від 01.10.2008 року передбачає, що «нотаріуси, які на день набрання чинності цим Законом займаються приватною нотаріальною діяльністю, допускаються до вчинення нотаріальних дій, пов'язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, лише після обов'язкового підвищення рівня кваліфікації із спадкового права в порядку, встановленому Міністерством юстиції України.»
Міністерством Юстиції на виконання цього Закону для громадського обговорення підготовлено «Проект наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права».
Вважамо, що зазначений проект потребує деяких змін щодо порядку проходження підвищення кваліфікації.

Ці зміни викликані тим, що виконання заходів, передбачених зазначеним проектом Положення може викликати призупинення роботи не тільки нотаріусів, що підвищують свій рівень, а також державних нотаріальних контор, на базі яких пропонується проводити засвоєння практичних навичок, а також деяких підрозділів Міністерства Юстиції та Головних управлінь юстиції.

Окрім того, проведення такого підвищення кваліфікації та недиференційованого заліку є фізично неможливим при такій кількості нотаріусів. Якщо взяти приблизно 4 тисячі нотаріусів, то для проведення тільки заліку потрібно приблизно 250 днів (на кожного умовно відвести мінімум – 30 хвилин = 2 тисячі годин при 8 годинному дні ).

Той самий Центр підвищення кваліфікації не в змозі забезпечити навчання такої кількості нотаріусів.

Це не враховуючи часу на те, щоб організувати хоч якесь навчання, сам залік та звести одразу п’ять службовців одночасно, не враховуючи витрат на проживання, проїзд.

Окрім того, слід нагадати, що внесеними змінами до Закону не передбачено будь-якого іспиту чи заліку, а йде мова про підвищення кваліфікації.

Якщо діяти за аналогією права, то в жодному з нормативних документів, що регулюють порядок підвищення кваліфікації різних службовців та робітників, не передбачено в якості підвищення кваліфікації проведення заліку.

Чинним законодавством України, наприклад Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. N 167 «Про затвердження Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і Положення про єдиний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ і організацій», якими керується в своїй діяльності Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції, визначено такі «види підвищення кваліфікації державних службовців:

- навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації державних службовців;

- систематичне самостійне навчання (самоосвіта);

- тематичні постійно діючі семінари;

- тематичні короткотермінові семінари;

- стажування в органах, на які поширюється чинність Закону "Про державну службу", а також за кордоном.
Тому, вважаємо за доцільне затвердити Наказ Міністра з такими змінами:


Редакція для обговорення

Пропозиції для зміни

Про затвердження Положення про

порядок підвищення рівня кваліфікації

нотаріусів із спадкового права
На виконання вимог статті 5 і 34 Закону України "Про нотаріат" та пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат"
НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права.
2. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. До 01.03.2009 організувати та забезпечити вивчення законодавства та проведення практичних занять в державних нотаріальних конторах з нотаріусами, які мають стаж роботи менше 10 років, по вчиненню нотаріальних дій, пов’язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, та роботи із Спадковим реєстром.
2.2. Скласти та затвердити графіки проведення теоретичних та практичних занять, а також занять із Спадковим реєстром, копії яких направити до Міністерства юстиції у десятиденний строк з дня набрання чинності цього наказу.

2.3. Графіки проведення теоретичних та практичних занять оприлюднити і довести до відома приватних нотаріусів про їх включення до навчальних груп.

3. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань і Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції для перевірки рівня знань нотаріусів до 01.05.2009 провести підвищення кваліфікації нотаріусів із спадкового права та складання заліку.


4. Директору Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань (Н.В.Ященко) та директору Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (С.О.Дубовик) забезпечити виконання пункту 3 цього наказу.

5. Установити, що з 01.06.2009 приватні нотаріуси, які мають стаж нотаріальної діяльності не менше 10 років, та приватні нотаріуси, які мають стаж нотаріальної діяльності менше 10 років і отримали свідоцтво про підвищення рівня кваліфікації із спадкового права, вчиняють нотаріальні дії, пов’язані із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя.

6. Оформлення спадкових прав здійснюється приватними нотаріусами щодо спадщини, яка відкрилась з 01.06.2009, за місцем відкриття спадщини в межах нотаріального округу.

7. Директору державного підприємства “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України (В.Б.Добжанський) спільно з начальниками Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі забезпечити:

7.1. До 01.03.2009 проведення навчання та підключення до Спадкового реєстру в повному обсязі нотаріусів, які мають стаж нотаріальної діяльності не менше 10 років.

7.2. До 01.05.2009 завершити навчання та підключення до Спадкового реєстру в повному обсязі приватних нотаріусів, які мають стаж нотаріальної діяльності менше 10 років, які пройшли підвищення рівня кваліфікації з спадкового права в установленому цим Положенням порядку та отримали свідоцтво.

8. До 15.05.2009 Головному управлінню юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головним управлінням юстиції в областях, містах Києві та Севастополі надати Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань інформацію про виконання цього наказу.

8. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань (Н.В.Ященко ):

8.1. Забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

8.2. Довести цей наказ до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі та забезпечити належне його виконання.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л.В.Єфіменка.

Міністр Микола Оніщук

^ Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права
1. Це Положення розроблено з метою реалізації вимог Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про нотарат” для встановлення єдиного порядку підвищення кваліфікації нотаріусів з питань спадкового права.

Нотаріуси, які на день набрання чинності Закону України “ Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат” займаються приватною нотаріальною діяльністю менш ніж 10 років, допускаються до вчинення нотаріальних дій, пов’язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, лише після обов’язкового підвищення рівня кваліфікації із спадкового права.


2. Підвищення рівня кваліфікації нотаріусів полягає в навчанні з метою засвоєння знань та набуття практичних навичок, необхідних для вчинення таких нотаріальних дій, як вжиття заходів до охорони спадкового майна, видачі свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя.
Підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права складається з двох етапів:

Перший етап підвищення рівня кваліфікації організовується та забезпечується Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в облястях, містах Києві та Севастополі (далі-управління юстиції);

Другий етап організовується та забезпечується Міністерством юстиції спільно з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції.

3. Управління юстиції затверджують графіки занять, формують навчальні групи нотаріусів, складають та затверджують план проведення підвищення рівня кваліфікації приватних нотаріусів із спадкового права з урахуванням переліку тем, за яким проводиться навчання нотаріусів з питань спадкового права ( додаток 1).

План підвищення кваліфікації має передбачати:

- Теоретичний та практичний курс - для оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками по оформленню спадкових прав.
На проведення теоретичного курсу відводиться від двох до п’яти робочих днів для вивчення питань із спадкового права з обов’язковим проведенням семінару-тренінгу за участю представника державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
У цей період управління юстиції організовують та проводять лекційні заняття за участю науковців-викладачів із питань спадкового права. Викладачами можуть бути залучені державні нотаріуси та працівники відділів нотаріату управлінь юстиції, які володіють законодавством із спадкового права, мають позитивні результати роботи та досвід публічних виступів.

На засвоєння практичних навичок відводиться не менше п’яти робочих днів. У цей час нотаріус, який проходить підвищення кваліфікації, на базі державної нотаріальної контори працює із спадковими справами, що включає в себе виготовлення проектів заяв, запитів, свідоцтв про право на спадщину, свідоцтв про право власності в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя та отримання витягів із Спадкового реєстру.

4. Другий етап підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права проходить на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (далі-Центр).

До другого етапу допускаються нотаріуси, які пройшли перший етап підвищення рівня кваліфікації і щодо яких управліннями юстиції направлені подання до Центру.

Центр, по мірі надходження подань, формує навчальні групи нотаріусів, складає графік проведення занять, який затверджує в Міністерстві юстиції.

Працівники Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань проводять лекційні заняття, на яких висвітлюються проблемні питання застосування норм спадкового права в нотаріальній діяльності.

5. Завершенням другого етапу підвищення кваліфікації нотаріусів із спадкового права є перевірка рівня підготовки з теоретичних знань та практичних навичок шляхом проведення недефіренційованого заліку.

Для проведення заліку створюється комісія у складі п’яти осіб: три представника Міністерства юстиції, представник управління юстиції та представник Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції.

Залік проводиться на підставі білетів, що формуються з теоретичних питань та практичних завдань. Перелік питань та практичних завдань до білетів готується Центром і затверджується Міністерством юстиції.


6. Особам, які пройшли навчання та успішно склали залік, видається свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка, встановленого Міністерством освіти і науки.

Отримання свідоцтва про підвищення рівня кваліфікації із спадкового права є підставою для підключення таких приватних нотаріусів до Спадкового реєстру без обмежень.
7. Особи, які не склали залік, мають право подати до екзаменаційної комісії індивідуальну заяву про їх допуск до повторного складання заліку.

Управління юстиції можуть складати та затверджувати додаткові графіки проведення першого етапу підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права щодо нотаріусів, які з поважних причин не пройшли підвищення кваліфікації на першому етапі. Копії додаткових графіків направляються до Міністерства юстиції.

8. Нотаріуси, які станом на 01.06.2009 не пройшли обов’язкове підвищення рівня кваліфікації з питань спадкового права та/або не склали залік, не допускаються до вчинення нотаріальних дій, пов’язаних з оформленням спадкових прав.

Щодо зазначених нотаріусів управління юстиції зобов’язані вжити заходи реагування, передбачені статтею 12 Закону України “Про нотаріат”.
9. Нотаріуси, які займаються приватною нотаріальною діяльністю більше 10 років мають право пройти підвищення рівня кваліфікації на першому та / або другому етапі, за бажанням.

Директор Департаменту

нотаріату та реєстрації

адвокатських об’єднань

Н.В. Ященко

Додаток 1

до пункту 3 Положення про Порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права
Перелік тем, за яким проводиться навчання нотаріусів

з питань спадкового права.

1. Поняття та підстави спадкування.

- Час відкриття спадщини.

- Місце відкриття спадщини.

- Право на спадкування.

- Спадкоємці. Усунення від права на спадкування.

2. Види спадкування та їх характеристика.

- Спадкування за заповітом.

- Спадкування за законом.

- Особливості спадкування обов’язкової частки у спадщині.

3. Виконання заповіту.

4 Відкриття спадкової справи. Провадження по спадковій справі.

- Строки прийняття та відмови від спадщини.

- Продовження строку на прийняття спадщини.

- Визначення кола спадкоємців.

- Перехід права на прийняття спадщини (спадкова трансмісія).

- Поділ спадщини між спадкоємцями. Перерозподіл спадщини.

- Пред’явлення претензій кредитором.

5. Спадкове майно. Спільне майно подружжя. Видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя.

6. Видача свідоцтва про право на спадщину.

7. Вжиття заходів до охорони спадкового майна.

- Опис спадкового майна.

- Передача спадкового майна на зберігання.

- Управління спадщиною.

8. Робота нотаріуса із Спадковим реєстром.


Про затвердження Положення про

порядок підвищення рівня кваліфікації

нотаріусів із спадкового права
На виконання вимог статті 5 і 34 Закону України "Про нотаріат" та пунктів 7, 8 та 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат"
НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права.
2. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. До 01.05.2009 організувати та забезпечити вивчення законодавства та проведення практичних занять з приватними нотаріусами, які мають стаж нотаріальної діяльності менше 10 років (з урахуванням стажу роботи в державних нотаріальних конторах та приватними нотаріусами), по вчиненню нотаріальних дій, пов’язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, та роботи із Спадковим реєстром.
2.2. Протягом 10-ти робочих днів з моменту набрання чинності цього наказу скласти за особовими справами нотаріусів списки нотаріусів, які мають стаж нотаріальної діяльності менше 10-ти років та списки нотаріусів, які станом на 02.12.2008 року займали посади державних нотаріусів та пропрацювали на посаді державних нотаріусів менше трьох років та довести до відома кожного нотаріуса інформацію про включення його до цих списків.

^ Нотаріуси, які помилково внесені до зазначених списків, протягом 5-ти робочих днів повинні повідомити про це Головне управління юстиції.
Скласти та затвердити графіки проведення теоретичних та практичних занять, а також занять із Спадковим реєстром, копії яких направити до Міністерства юстиції у двадцятиденний строк з дня набрання чинності цього наказу.
2.3. Графіки проведення теоретичних та практичних занять оприлюднити і довести до відома приватних нотаріусів про їх включення до навчальних груп.

3. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань спільно з Головними управляннями юстиції на виконання вимог п. 10 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ „Про внесення змін до Закону України „Про нотаріат”” провести дії по узагальненню практики та розробити рекомендації щодо вчинення нотаріальних дій, пов'язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя та розробити методичні рекомендації для використання їх при проведенні підвищення кваліфікації нотаріусів;
Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських для перевірки рівня знань нотаріусів до 01.05.2009 організувати контроль підвищення кваліфікації нотаріусів із спадкового права.
4. Директору Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань (Н.В.Ященко) та директору Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (С.О.Дубовик) забезпечити виконання пункту 3 цього наказу.

Директору Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (С.О.Дубовик) підготувати програму підвищення кваліфікації нотаріусів, які станом на 02.12.2008 року займали посади державних нотаріусів та пропрацювали на посаді державних нотаріусів менше трьох років.

5. без змін


6. без змін


7. 7.1.-7.2 без змін


Доповнити п. 7.3. В двадцятиденний строк з дня набрання чинності цього наказу розробити план проведення семінару-тренінгу за участю представника державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та направити до Міністерства Юстиції.

^ Організувати проведення практичних занять по роботі зі Спадковим реєстром на базі державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
Доповнити 7.4. «Встановити, що плата за навчання та підключення до Спадкового реєстру в повному обсязі складає

____» або «Навчання та підключення до Спадкового реєстру в повному обсязі здійснюється безкоштовно.»

8. Без змін  1. Помилка нумерації


Відповідно 9.1 та 9.2., потім 10

П. 9 та 10 Без змін.

Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права
1. Це Положення розроблено з метою реалізації вимог Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат” для встановлення єдиного порядку підвищення кваліфікації нотаріусів з питань спадкового права.

Нотаріуси, які на день набрання чинності Закону України “ Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат” які мають стаж нотаріальної діяльності менше 10 років (з урахуванням стажу роботи в державних нотаріальних конторах та приватними нотаріусами), допускаються до вчинення нотаріальних дій, пов’язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, лише після обов’язкового підвищення рівня кваліфікації із спадкового права.
2. Підвищення рівня кваліфікації нотаріусів полягає в навчанні з метою засвоєння знань та набуття практичних навичок, необхідних для вчинення таких нотаріальних дій, як вжиття заходів до охорони спадкового майна, видачі свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя.
Підвищення рівня кваліфікації нотаріусів: організовується та забезпечується Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - управління юстиції);

3. Управління юстиції затверджують графіки занять, формують навчальні групи нотаріусів, складають та затверджують план проведення підвищення рівня кваліфікації приватних нотаріусів із спадкового права з урахуванням переліку тем, за якими проводиться навчання нотаріусів з питань спадкового права ( додаток 1) та Методичних рекомендацій, розроблених Міністерством Юстиції.
План підвищення кваліфікації має передбачати:

- Теоретичний та практичний курс - для оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками по оформленню спадкових прав.
На проведення теоретичного курсу відводиться від двох до п’яти робочих днів (але не менше 30 годин) для вивчення питань із спадкового права з обов’язковим проведенням семінару-тренінгу за участю представника державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
У цей період управління юстиції організовують та проводять лекційні заняття за участю науковців-викладачів із питань спадкового права. Викладачами можуть бути залучені наукові працівники, державні нотаріуси та працівники відділів нотаріату управлінь юстиції, які володіють законодавством із спадкового права, мають позитивні результати роботи та досвід публічних виступів.


На засвоєння практичних навичок відводиться не менше п’яти робочих днів. У цей час нотаріус, який проходить підвищення кваліфікації, працює із спадковими справами, що включає в себе виготовлення проектів заяв, запитів, свідоцтв про право на спадщину, свідоцтв про право власності в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя та отримання витягів із Спадкового реєстру.

^ Засвоєння навичок з роботи зі Спадковим реєстром здійснюється на базі державного підприємства “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України .


Виключити

Виключити

6. Особам, які пройшли підвищення кваліфікації навчання видається довідка..

^ Отримання довідки про підвищення рівня кваліфікації із спадкового права є підставою для підключення таких приватних нотаріусів до Спадкового реєстру без обмежень.


7. Управління юстиції можуть складати та затверджувати додаткові графіки проведення підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права щодо нотаріусів, які з поважних причин не пройшли підвищення кваліфікації на першому етапі. Копії додаткових графіків направляються до Міністерства юстиції.

8. Нотаріуси, які станом на 01.06.2009 не пройшли обов’язкове підвищення рівня кваліфікації з питань спадкового права, не допускаються до вчинення нотаріальних дій, пов’язаних з оформленням спадкових прав. (ст. 12 ЗУ „Про нотаріат” не має подібної санкції)
9. Нотаріуси, які займаються приватною нотаріальною діяльністю більше 10 років мають право пройти підвищення рівня кваліфікації, за бажанням.

Доповнити:

  1. Нотаріуси, які станом на 02.12.2008 року займали посади державних нотаріусів та пропрацювали на посаді державних нотаріусів менше трьох років мають право зареєструвати приватну нотаріальну діяльність тільки після проходження підвищення кваліфікації.

Підвищення кваліфікації здійснюється в порядку, передбаченому п. 2.3 цього Наказу в строки, передбачені 2.1 цього наказу або шляхом підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції та в Державному підприємстві “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України.
Директор Департаменту

нотаріату та реєстрації

адвокатських об’єднань

Н.В. Ященко
Без змін


Голова Секції нотаріусів

Асоціації правників України Володимир МарченкоСхожі:

Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconПоложення про вимоги до робочого місця приватного нотаріуса та здійснення контролю за їх дотриманням, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України
Надсилаємо Вам пропозицію по внесенню змін та доповнень до проекту «Про внесення змін до Положення про вимоги до робочого місця приватного...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconПоложення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права
Проект наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconМіністерство юстиції України Директору Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Ященко Н. В. Шановна Ніно Вікторівна !
Порядку перевірки організації нотаріальної діяльності державних і приватних нотаріусів та виконання ними правил нотаріального діловодства”,...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconМіністерство юстиції України Директору Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Ященко Н. В. Шановна Ніно Вікторівна !
Надсилаємо Вам пропозицію по внесенню змін та доповнень до проекту "Правил ведення нотаріального діловодства", розроблені на підставі...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconШановний Миколо Васильовичу! Міністерством юстиції України затверджено план заходів з метою приведення закон
«Порядку проходження підвищення кваліфікації приватних нотаріусів у разі неодноразового порушення ними правил нотаріального діловодства...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconМіністерство юстиції України Директору Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Ященко Н. В. Шановна Ніно Вікторівна !
Надсилаємо Вам пропозицію по внесенню змін та доповнень до проекту „Про внесення до Порядку ведення та заповнення реєстрів для реєстрації...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconНаказ №2152/5 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12. 12. 2008 за №1188/15879 Про затвердження Порядку підвищення рівня кваліфікації приватних нотаріусів із спадкового права
Закону України "Про нотаріат" та пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 01. 10. 2008 №614-vi "Про внесення...
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconНотаріат України
План підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права (за новим законодавством, станом на 18. 11. 2009 р.).©® Сіротінін....
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconНотаріат України
План підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права (за новим законодавством, станом на 18. 11. 2009 р.).©® Сіротінін....
Положення про порядок підвищення рівня кваліфікації нотаріусів із спадкового права, розроблені на підставі та у форматі громадського обговорення запропонованого Міністерством юстиції України iconНаказ №3256/5 Зареєстровано в Міністерстві юстиції 24. 12. 2010 за №1331/18626 Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів
Наказ Міністерства юстиції України від 22. 12. 2010 №3256/5 «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи