Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” icon

Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С”НазваІнструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С”
Дата конвертації21.05.2013
Розмір54.91 Kb.
ТипДокументи
джерело


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом директора Андрушівського професійного

ліцею № 99

від 31.08.2012 р.


Інструкція № ____

з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С”


І. Загальні вимоги охорони праці

1. Дана інструкція розроблена згідно Положення про порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професіям, пов'язаним з роботами із шкідливими та важкими умовами праці, а також з роботами підвищеної небезпеки затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці 15.12.2003 № 244 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України ЗО грудня 2003р. за № 1257/8578.

2.Навчитись керувати транспортним засобом дозволяється лише особам які не мають медичних протипоказань.

3.Особа яка навчається керувати транспортним засобом зобов’язана знати і виконувати вимоги правил дорожнього руху.

4.Навчальне водіння на дорогах дозволяється тільки в присутності майстра навчання керування, (особи, яка навчає) і за достатніх початкових навичок керування у того, хто навчається.

5.Механічні транспортні засоби на яких проходить навчання, повинні мати розпізнавальні знаки «Учбовий транспортний засіб», а автомобілі для навчання водіння, повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення і гальмування, дзеркалом заднього виду для майстра навчання.

6. Майстер виробничого навчання при проведені занять по водінню автомобіля є відповідальним за додержанням правил техніки безпеки учнями, які керують автомобілем і зобов’язаний вимагати додержання правил дорожнього руху. Якщо під час навчального водіння складаються умови небезпечні для життя або здоров’я майстра виробничого навчання або учня необхідно негайно припинити заняття і довести до відома старшого майстра.

ІІ. Вимоги охорони праці під час підготовки автомобіля до виїзду

  1. Перед виїздом на лінію водій повинен ретельно перевірити технічний стан автомобіля. Оскільки це значно впливає на навчання і безпеку руху. Особливу увагу слід звернути на справність гальм рульового керування, приладів світової та звукової сигналізації (фари, підфарники стоп – сигнал, покажчики повороту, звуковий сигнал), склоочисники, системи підігріву переднього скла, зчеплення, коробки передач, кузова кабіни.

  2. При підготовці автомобіля до виїзду необхідно перевірити тиск повітря у шинах, рівень масла в картері двигуна і води в верхньому бачку радіатора, наявність палива, масла в картері двигуна, гальмової рідини в бачку поповнювану системи гальм, наявність інструменту, а також необхідного інвентарю залежно від роботи, яку потрібно виконати.

  3. У випадку виявлення технічних несправностей або непідготовленості автомобіля до роботи необхідно вжити заходів для усунення виявлених несправностей.


ІІІ. Вимоги охорони праці і безпеки дорожнього руху під час водіння автомобіля

1. Під час навчального водіння учень і майстер виробничого навчання повинні стежити за роботою всіх агрегатів і механізмів, станом та показами амперметра, покажчиків тиску масла, температури води.

2. При виявленні будь-яких несправностей необхідно негайно зупинити автомобіль, встановити причини і по можливості усунути їх.

3. При любій зупинці автомобіль повинен бути поставлений на ручне гальмо.

4. Обов’язково подавати звуковий сигнал:

а) при русі заднім ходом;

б) в місцях обмеженої видимості;

в) в всіх випадках можливої небезпеки наїзду чи зіткнення.

5. Користуватись тільки встановленими переїздами і проїздами. Забороняється пересікати залізничні колії в не установлених місцях. Забороняється також зупиняти автомобіль на залізничній колії або рухатись по ній. При наближенні до проїзду зменшувати швидкість руху.

6. Переїжджати через залізничний переїзд швидкістю не більше 5 км/год попередньо переконавшись в повній безпеці для руху.

7. Забороняється обгін в 100 м до залізничного переїзду, а також обгін і зупинка на самому переїзді або розворот поблизу нього.

8. Перед початком руху, перестроюванням та іншою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечно і не створить перешкод іншим учасникам руху.

9. Переважна більшість дорожньо – транспортних пригод на перехрестях – це наїзди та зіткнення. Під’їжджаючи до перехрестя водій повинен визначити: вид перехрестя, стан оглядовості на ньому, наявність світлофорів і регулювальника, знаків і розмітки, напрям головної дороги, необхідність зупинки та її місце залежно від умов оглядності. Умовою безпечного проїзду перехрестя є достатня оглядовість, яка залежить від положення транспортного засобу на проїзній частині.

10. Якщо оглядовість обмежена, то водій зобов’язаний знизити швидкість або зупинити свій автомобіль у тому місці, звідки перетин доріг добре проглядається. Під час виконання правого повороту водій повинен дати дорогу пішоходам і стежити за поведінкою інших учасників дорожнього руху.

11. Виїзд на головну дорогу вимагає зупинки автомобіля перед виїздом на перехрестя, щоб не створити перешкод транспортним засобом що рухаються по головні дорозі.

12. Найскладніше виконувати лівий поворот, особливо, якщо він пов'язаний з виїздом на головну дорогу. Якщо з ліва і справа немає перешкод то, плавно повертаючи кермо ліворуч, виїжджати на середину дороги яку пересікають, займають потрібний ряд на іншій дорозі.

13. Під час поворотів вліво і вправо забороняється виїзд на смугу руху зустрічного транспорту. Швидкість руху вибирають з урахуванням виду, стану і освітленості проїзної частини, інтенсивності руху, метеорологічних умов, часу доби, особливостей вантажу наявності пішоходів на проїзній частині або обабіч неї, а також досвіду водія.

14. В всіх випадках основною умовою, що визначає вибір високої безпечної швидкості руху, є можливість зупинення автомобіля в межах вільності, або в разі виникнення безпеки чи появи перешкоди.

15. Велике значення для безпеки руху має дистанція. Безпечна дистанція передбачає відстань, достатню для уникнення зіткнення без здійснення будь-якого маневру з автомобілем, що рухається попереду, у випадку його раптового гальмування. Дуже багато ДТП виникають при виконанні обгону транспортними засобами. Безпека виконання обгону залежить від чіткого дотримання вимог правил, розрахунку маневру на підставі достатніх навичок оцінки ситуації та прогнозування, досконалої техніки керування транспортним засобом.

Помилки водіїв під час обгону призводять до тяжких наслідків.

16. Перед обгоном водій повинен оцінити дорожні умови: видимість усієї зони обгону, наявність заборонених знаків, будь-яких перешкод. Не можна здійснювати обгін на повороті, який забезпечений „сліпими” зонами. Перед початком обгону треба впевнитись, що жодний з водіїв автомобілів, що рухаються позаду, самі не вдаються до обгону, а водій автомобіля, що рухається попереду по тій самій смузі, не подавав сигналу про поворот ліворуч.

17.Значна кількість ДТП припадає на темну пору доби. В нічний час переважають зіткнення автомобілів і наїзди на пішоходів внаслідок недостатньої видимості, появи непередбачених перешкод, осліплення водіїв світлом фар зустрічного автомобіля. За цих умов важливо врахувати фактори, що ускладнюють керування автомобілем: недостатня видимість, погіршення орієнтування, помилки у визначенні відстані та оцінки стану дороги.


^ IV. Вимоги охорони праці по закінченні водіння автомобіля

1. Перевірити технічний стан автомобіля:

а) наявність і справність вузлів і агрегатів;

б) виявити і при необхідності усунути підтікання води, масла, палива,

гальмівної рідини;

в) вимкнути запалювання автомобіля, вимикач „маси” автомобіля;

г) перевірити стан шин, замків бортів автомобіля.

2. Автомобіль поставити на стоянку в зимній час злити воду з системи охолодження. На стоянці в гаражі кабіну автомобіля замикати забороняється. По всіх замічених при роботі неполадках на автомобілі доповісти завгар-механіку або старшому майстрові.


V. Дії при аварійних ситуаціях

1. При виникненні будь-якої аварійної ситуації необхідно діяти відповідно до обставин, які склалися і як того вимагають правила дорожнього руху.

2. При замиканні проводки негайно вимкнути вимикач «маса» автомобіля, і при необхідності скористатися вогнегасником.

Розробив:

Інженер з ОП О.Г. Халін

З інструкцією ознайомлений В.І. Огір

Інструкцію отримав В.І. Огір

« » ________20 р.Схожі:

Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconХмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 ім. І. Огієнка затверджено наказом № від Інструкція № з охорони праці при роботі в кабінеті обслуговуючої праці по видам робіт та обладнанню, що використовується
Ця інструкція розроблена для вчителів обслуговуючої праці та встановлює вимоги з охорони праці під час роботи в кабінеті обслуговуючої...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconНаказ №400/666 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2009 р за №931/16947 Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного,
Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconХмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 ім. І. Огієнка затверджено наказом № від Інструкція з охорони праці № для учнів під час проведення навчальних занять в кабінеті обслуговуючої праці
Ця інструкція встановлює вимоги з охорони праці під час навчання в кабінеті обслуговуючої праці
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconІнструкція № з охорони праці І пожежної безпеки сторожів загальні положення
Дана інструкція для сторожа є нормативним документом, що містить обов’язкові для дотримання працівником вимоги з охорони праці при...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconЗакон України "Про охорону праці"; законодавчі і нормативні правові акти, методичні матеріали з питань охорони праці, основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства; методи вивчення умов праці на робочих місцях
Провідний інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconІнструкція № з охорони праці І пожежної безпеки техника з комплексного обслуговування приміщень
Дана інструкція для робітника по комплексному обслуговуванню приміщень є нормативним документом, що містить обов”язкові для дотримання...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconКонцепція підвищення безпечності автомобільних перевезень запровадженням системи об’єктивного контролю за режимом
Руху транспортних засобів, використанням робочого часу та часу відпочинку водіїв шляхом реалізації в Україні положень Європейської...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconІнструкція № з охорони праці І пожежної безпеки електрозварника
До електрозварювальних робіт допускаються особи, які мають спеціальну освіту, пройшли медичне обстеження та інструктажі з охорони...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconПоложення про навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Інструкція розроблена для робітника по обслуговуванню приміщень при приведенні робіт по остікленню вікон
Днаоп 00 15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», днаоп 00 03-93 «Порядок опрацювання та затвердження власником...
Інструкція № з охорони праці для водіїв транспортних засобів категорії „С” iconІнструкція з охорони праці №8 під час підготовки і проведення демонстраційних дослідів
Викладач фізики готує і проводить демонстраційні досліди, обов'язково дотримуючись при цьому вимог охорони праці і техніки безпеки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи