Посадова інструкція вчителя початкових класів icon

Посадова інструкція вчителя початкових класівНазваПосадова інструкція вчителя початкових класів
Дата конвертації17.05.2013
Розмір41.37 Kb.
ТипДокументи
джерело

Посадова інструкція вчителя початкових класів


 1. Загальні положення

  1. Під час розробки інструкції враховані рекомендації з організації служби охорони праці в освітніх закладах системи Міністерства освіти і науки України. Дана інструкція є типовою, її дія поширюється на віх вчителів початкових класів.

  2. Учитель призначається або звільняється з посади управлінням освіти Чернівецької міської ради відповідно до відношення дирекції школи.

  3. Учитель повинен мати вищу або середню спеціальну освіту без вимог до стажу педагогічної роботи.

  4. Учитель підпорядковується безпосередньо заступнику директора з навчально-виховної роботи.

  5. У своїй діяльності вчитель керується Конституцією і законами України, указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора школи, даною інструкцією), трудовим контрактом.

  6. Учитель дотримується положень Конвенції про права дитини.
 1. Функції

Основними напрямками діяльності вчителя є:

  1. Навчання і виховання учнів з урахуванням специфіки навчального предмету і віку школярів.

  2. Забезпечення режиму дотримання норм і правил техніки безпеки в навчальному закладі.
 1. Посадові обов′язки

Вчитель виконує наступні обов′язки:

  1. Планує і організовує навчальну діяльність учнів та здійснює їх виховання.

  2. Використовує різноманітні прийоми, методи і засоби навчання і виховання школярів.

  3. Планує і проводить з учнями корекційно-розвивальну роботу на основі вивчення їх індивідуальних особливостей.

  4. Забезпечує збереження і зміцнення здоров′я учнів.

  5. Забезпечує рівень підготовки учнів, який відповідає вимогам державного освітнього стандарту початкової загальної освіти.

  6. Сприяє формуванню в учнів моральних якостей громадянина, формує в них навички культури поведінки, відповідального ставлення до навчання, праці, повагу до прав людини, проводить роботу з профілактики відхилень у поведінці, позбавлення від шкідливих звичок.

  7. Дотримується в стосунках з учнями їх прав і свобод.

  8. Веде у встановленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль відвідування і успішності учнів, виставляє оцінки в класний журнал, щоденник учня, своєчасно надає адмінітрації школи звітні дані.

  9. Допускає у визначеному порядку на уроки та позакласні заходи представників адміністрації з метою контролю і оцінки свої діяльності.

  10. Заміняє на уроках тимчасово відсутніх учителів згідно з розпорядженням заступника директора з навчально-виховної роботи.

  11. Бере участь у роботі педагогічної ради школи.

  12. Проходить періодичний медичний огляд.

  13. Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію; бере участь у роботі методичних об′єднань та інших формах методичної роботи.

  14. Дотримується етичних норм поведінки в школі, побуті, громадських місцях.

  15. Створює умови для безпечного проведення навчального процесу, ретельного дотримання правил техніки безпеки, санітарних та протипожежних правил; негайно ставить до відома адміністрацію закладу про випадки виявлення в учнів зброї, пожежо- і вибухонебезпечних предметів та пристроїв, отрут, наркотичних і токсичних речовин.

  16. Оперативно повідомляє адміністрацію школи про кожен нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги.

  17. Чергує в школі відповідно до графіка чергувань на перервах між заняттями, а також за 30 хв до початку і протягом 30 хв після закінчення занять.

  18. Підтримує постійний зв′язок з батьками учніва (особами, які їх замінюють).

  19. Вносить пропозиції щодо поліпшення умов проведення освітнього процесу.

  20. Поводить інструктаж учнів з техніки безпеки з обов′язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі реєстрації інструктажів.
 1. Права

Учитель має право:

  1. Брати участь в управлінні школою в порядку, який визначається Статутом школи.

  2. На захист професійної честі й гідності.

  3. Знайомитися із скаргами та іншими документами, які містять оцінку його роботи, давати свої пояснення.

  4. Захищати свої інтереси самостійно чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов′язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.

  5. Підвищувати у встановленому порядку свою професійну кваліфікацію.

  6. Атестуватись на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.

  7. Давати учням під час занять і перерв обов′язкові розпорядження, які стосуються організації навчально-виховного процесу і дотримання дисципліни.
 1. Відповідальність

  1. Учитель несе відповідальність за життя і здоров′я учнів класу, за порушення їхніх прав і свобод, визначених законодавством України.

  2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов′язків, визначених даною Інструкцією, несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

  3. За використання, у тому числі одноразове, методів виховання, пов′язаних з фізичним і (чи) психічним насиллям над особистістю учня, а також вчинення іншого аморального вчинку вчитель може бути звільнений з посади у відповідності з трудовим законодавством і Законом України «Про освіту. Звільнення за подібний вчинок не є мірою дисциплінарної відповідальності.

  4. За навмисне спричинення школі чи учасникам освітнього процесу збитків у зв′язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов′язків вчитель несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і (чи) цивільним законодавством.Схожі:

Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція помічника нотаріуса
Посадова інструкція визначає посадові обов'язки, повноваження та відповідальність, а також умови праці Помічника
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconЩодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів
Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів, учителів початкових класів
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconХмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № Затверджено наказом № від інструкція з охорони праці № для вчителя хімії та лаборанта
Дія інструкції поширюється на вчителя хімії (лаборанта) під час роботи в кабінеті ( лабораторії) хімії
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconХмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 ім. І. Огієнка затверджено наказом № від інструкція № з безпеки життєдіяльності для вихователя групи подовженого дня
Вихователь гпд забезпечує безпечне проведення навчальних занять, виховних заходів та позашкільних занять з предметів в приміщеннях...
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconХмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 ім. І. Огієнка затверджено наказом № від Інструкція з охорони праці № для вчителя інформатики
Робоче місце вчителя інформатики знаходиться в кабінеті інформатики. Час перебування на робочому місці визначається відповідно педагогічного...
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція
Директор дюсш організовує навчання І виховання громадян у позаурочний та позанавчальний час
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція юрисконсульта
Юрисконсульт призначається і звільняється з займаної посади наказом Голови правління
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція інспектора з кадрів
Призначається на посаду та звільняється з неї наказом директора підприємства за поданням начальника відділу
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція
Директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості організовує навчання і виховання громадян у позаурочний та позанавчальний...
Посадова інструкція вчителя початкових класів iconПосадова інструкція
Заступник начальника відділу освіти районної державної адміністрації здійснює контроль за організацією роботи загальноосвітніх навчальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи