Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р icon

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 рНазваНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р
Дата конвертації14.05.2013
Розмір158.06 Kb.
ТипДокументи
джерелоНОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 16.04.2007 р.)Заходи УАІБ


Розпочалася підготовка до Кримської науково-практичної конференції

7-10 червня 2007 року в м. Ялта відбудеться традиційна Кримська науково–практична конференція Української асоціації інвестиційного бізнесу на тему «Управління активами: умови стабільного розвитку бізнесу".

На конференції планується обговорити результати діяльності компаній з управління активами у 2006 році, тенденції розвитку фінансового ринку України, законодавче середовище для розвитку спільного інвестування, розвиток недержавного пенсійного забезпечення, перспективи впровадження ІІ рівня пенсійної системи та інші.

В рамках конференції пройдуть розширені засідання Секції публічних ІСІ та НПФ

(обговорюватимуться актуальні питання формування інвестиційного портфеля, методичні підходи до оцінки активів, маркетингова політика публічних ІСІ, напрямки інформаційної роботи щодо популяризації НПФ) та Секції венчурного інвестування ( йтиметься про переваги та недоліки типових схем фінансування будівництва житла, особливості реалізації проектів розвитку рекреаційних зон, формування в суспільстві позитивного іміджу венчурного інвестування).

До участі у конференції запрошуються представники органів державної виконавчої влади, представники інвестиційних, фінансових, страхових, юридичних компаній, банків, саморегулівних та міжнародних фінансових організацій.

Детальніша інформація та умови участі на адресою: http://www.uaib.com.ua/conference/anons_conf/22138.html

*****


УАІБ затверджено офіційним Спонсором GIPS в Україні

На зустрічі Регіонального комітету країн Європи, Ближнього Сходу та Африки з результативності інвестування (RIPS EMEA), яка проходила наприкінці березня 2007 у м. Кейптауні (Південно-Африканська республіка), Україну обрано 27-м членом цього комітету, а Українську асоціацію інвестиційного бізнесу затверджено офіційним Спонсором в Україні з прийняття Глобальних стандартів результативності інвестування GIPS (The Global Investment Performance Standards).

Утвердження єдиних у світовому масштабі стандартів допоможе інвесторам об’єктивно оцінювати діяльність фондів та інвестиційних компаній у різних країнах, порівнювати ефективність їхнього інвестування. Інвестиційним менеджерам - здобути довіру інвесторів і отримати додаткові кошти у фонди, якими вони управляють, а також почуватися на міжнародних ринках повноцінними конкурентами.

Завданням Спонсора GIPS у кожній країні є сприяння інтересам національного інвестиційного співтовариства через встановлення і підтримку найвищих стандартів у сфері проведення розрахунків і подання результативності інвестування, розповсюдження стандартів GIPS на місцевому рівні і підтримка їхньої цілісності, створення умов для просування навчальних ініціатив GIPS та інші.

Як повідомила Людмила Жураховська, яка є офіційним представником України в RIPS EMEA і брала участь у зустрічі у Кейптауні, отриманню статусу вітчизняного Спонсора GIPS передувала копітка робота. Українською асоціацією інвестиційного бізнесу у співпраці з Українським товариством фінансових аналітиків було створено спільну робочу групу, яка активно пропагує в українському суспільстві базові принципи справедливого подання та повного розкриття інформації, закладені у Глобальних стандартах.

В рамках роботи цієї групи здійснено переклад стандартів GIPS українською та російською мовами. Після офіційного його затвердження Виконкомом CFA (Centre for Financial Market Integrity), яке очікується протягом квітня 2007 р., український варіант GIPS буде розповсюджений серед учасників ринку спільного інвестування в Україні. Робоча група також планує розробити Посібник з практичного використання GIPS в Україні.

За результатами опитування, проведеного УАІБ на початку 2007 року серед своїх членів, більше тридцяти компаній висловилися за підготовку звітності згідно GIPS у найближчі три роки, а чотири компанії - вже починаючи з нинішнього року.

*****

^ Аналіз діяльності відкритих інвестиційних фондів

за період з 05 по 11 квітня 2007 року

Активно відреагувавши на політичну ситуацію, український фондовий ринок з 05 по 11 квітня 2007 року зайняв вичікувальну позицію з незначними коливаннями. Індекс ПФТС знизився на 3% (а у попередньому тижні (29 березня - 04 квітня 2007 року) індекс впав на 5,8%).

На тлі падіння індексу ПФТС відкриті інвестиційні фонди проявляли себе більш активно і, за винятком фонду "Преміум - фонд збалансований", зуміли підвищити вартість інвестиційних сертифікатів. В цілому з 05 по 11 квітня 2007 року середня доходність відкритих фондів склала 0,57%. Лідером став фонд "Володимир Великий", вартість інвестиційного сертифіката якого зросла на 1,61%.

Загалом негативний спад фондового ринку не перекрив позитивних тенденцій росту ринку спільного інвестування, які мали місце протягом тривалого часу, починаючи з кінця 2006 року. Так, з початку року вартість інвестиційних сертифікатів відкритих фондів зросла в середньому на 19,9%. За місячний проміжок часу (з 11 березня по 11 квітня 2007 року) середня доходність відкритих ІСІ склала 2,41%. Лідером виявився фонд "Класичний" з доходністю 3,8%. Хоча цей рівень доходності є значно нижчим від показників, яких ринок досягав протягом останнього кварталу, однак навіть ці результати перевищують доходність банківських депозитів за аналогічний період.

Прогнозуючи подальший розвиток відкритих ІСІ, Українська асоціація інвестиційного бізнесу пов’язує його з ситуацією на фондовому ринку, яка, в свою чергу, залежатиме від стабільності економічних та політичних процесів у державі. І чим швидше Україна подолає політичну кризу, тим більшими є шанси відновлення темпу розвитку фондового ринку, що склалися до її загострення.

^ Детальніша інформація на сайті http://www.uaib.com.ua/files/articles/221/43_4.pdf

*****

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності ВР рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону «Про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування»

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону «Про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування». Проект відповідної Постанови, поданої членами Комітету, зареєстровано у Верховній Раді за №2854/П. Слід зазначити, що законопроект «Про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування» (реєстраційний №2854), внесений Кабінетом Міністрів України, передбачає запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування.

Згідно з документом, перерахування частини страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується починаючи з 1 січня 2009 року. Передбачається, що страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування сплачуються до Накопичувального фонду застрахованими особами - учасниками Накопичувального фонду, яким на день запровадження перерахування коштів до цього фонду не виповнилось 40 років. Розмір страхових внесків пропонується встановити у 2009 році в розмірі на рівні 2% з наступним щорічним підвищенням на 1% до 7%. Такий механізм дозволить підготувати фінансовий ринок для розміщення коштів, залучених до накопичувальної пенсійної системи, зменшити втрати солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

*****

Протягом січня-березня 2007 року обсяг торгів цінними паперами на організаторах торгівлі України становив 4,96 млрд. грн.

Протягом січня-березня 2007 року обсяг торгів цінними паперами на організаторах торгівлі становив 4 956,91 млн. грн., повідомляє Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. У січні обсяг торгів становив 963,34 млн. грн., у лютому - 1 240,43 млн. грн., у березні - 2 753,14 млн. грн. Порівняно з результатами І кварталу 2006 року (6,99 млрд. грн.), у січні-березні поточного року обсяг торгів на організаторах торгівлі зменшився на 2,03 млрд. грн.

Протягом І кварталу 2007 року обсяг торгів на ПФТС становив 4,16 млрд. грн., що на 2,76 млрд. грн. менше порівняно з показником аналогічного періоду 2006 року (6,92 млрд. грн.). При цьому обсяг торгів на ПФТС у січні-березні 2007 року становив 83,97% від загального обсягу торгів на організаторах торгівлі за цей період.

На інших організованих ринках обсяги торгів були наступними: ПТІС - 568,26 млн. грн., ФБ «ІННЕКС» - 115,77 млн. грн., УФБ - 48,85 млн. грн., КМФБ - 29,05 млн. грн., ПФБ - 16,14 млн. грн., УМВБ - 13,06 млн. грн., ТІС «Перспектива» - 2,11 млн. грн., УМФБ - 1,21 млн. грн. На КФБ не було продано жодного цінного паперу.

У звітному періоді спостерігалася значна перевага обсягу торгів на організаторах торгівлі на вторинному ринку порівняно з первинним. У березні 2007 року обсяг торгів на організаторах торгівлі на вторинному ринку становив 93,6% від загального обсягу.

Найбільший обсяг торгів за інструментами на організаторах торгівлі у березні 2007 року зафіксовано за акціями - на суму 1, 35 млрд. грн. (49,21% до загального обсягу торгів на організаторах торгівлі у березні 2007 року) та облігаціями підприємств - 1, 23 млрд. грн. (44,54 %).

*****

Станом на початок 2007 року у державну власність було повернуто 227 об’єктів, ще за 174 об’єктами продовжується претензійно-позовна робота

Станом на 1 січня 2007 року у власність держави було повернуто 227 об’єктів приватизації (з них 81 - це пакети акцій, 42 - цілісні майнові комплекси, 104 - об’єкти незавершеного будівництва), повідомляє Фонд державного майна. При цьому ще за 174 договорами претензійно-позовна робота щодо їхнього розірвання (визнання недійсними) і повернення об’єктів приватизації у державну власність продовжується (з них 22 - пакети акцій, 25 – цілісні майнові комплекси та 127 - об’єкти незавершеного будівництва).

З числа повернутих у державну власність об’єктів приватизації повторно продано 138 об’єктів (з них 46 пакетів акцій, 68 об’єктів незавершеного будівництва, 24 цілісних майнових комплексів). Загальна сума коштів, отриманих від повторного продажу повернутих державі за рішеннями судів об’єктів, склала 93,87 млн. грн. Для порівняння, від першого продажу цих об’єктів було одержано 45,2 млн. грн.

*****

Згідно з договорами купівлі-продажу об’єктів приватизації на них надійшло інвестицій у сумі 8,09 млрд. грн.

За інформацією ФДМУ, станом на початок поточного року на контролі у органів приватизації було 1 315 договорів купівлі-продажу, які містять інвестиційні зобов’язання. З них, 854 договори стосуються купівлі-продажу пакетів акцій, 452 - об’єктів малої приватизації, 90 - об’єктів незавершеного будівництва. В цілому цими договорами у період з 1995 по 2017 роки передбачено внесення інвестицій на загальну суму 9,12 млрд. грн., $1,44 млрд. та 19,26 млн. євро. Станом на початок поточного року планові завдання становили 6,36 млрд. грн., $521,86 млн. та 19,26 млн. євро. Фактично на звітну дату надійшло 6,05 млрд. грн., $572,08 млн. та 72 млн. євро, що у перерахунку на національну валюту загалом становить 8,09 млрд. грн.

Згідно з договорами купівлі-продажу пакетів акцій у період з 1995 до 2017 року на акціонерні товариства має надійти 8,32 млрд. грн., $1,43 млрд. та 19,26 млн. євро. У тому числі на стратегічно важливі підприємства ці надходження мають становити 4,76 млрд. грн., $1,18 млрд. та 410 тис. євро. Станом на початок 2007 року фактичні надходження становили 5,69 млрд. грн., $570,5 млн. та 72 млн. євро. (планові показники - 5,96 млрд. грн., $516,83 млн. та 19,26 млн. євро). На стратегічно важливі підприємства надійшло інвестицій на суму 3,3 млрд. грн., $355,9 млн. та 859,7 тис. євро. (планові показники - 3,23 млрд. грн. та $320,72 млн., 410 тис. євро.)

Найбільшу зацікавленість інвесторів викликають підприємства базових галузей економіки, а саме: чорної та кольорової металургії (обсяг внесених інвестицій становив 2,23 млрд. грн. та $267,42 млн.), машинобудування та металообробки (1,14 млрд. грн. та $35,33 млн.), енергетичної та паливної промисловості (833,48 млн. грн., $57,92 млн. та 71,1 млн. євро). Переважна частина із залучених коштів спрямовується на технічне переозброєння та реконструкцію виробництва, погашення кредиторської заборгованості підприємств та поповнення обігових коштів.

*****


Станом на початок квітня 2007 року кількість учасників відкритих пенсійних фондів Польщі становила 12,6 млн.

Згідно з даними Польської комісії з фінансового нагляду (KNF) станом на початок квітня 2007 року у Польщі функціонувало 19 відкритих пенсійних фондів. Загальна кількість їх учасників дорівнювала 12,6 млн., що на 8% більше показника початку 2006 року (11,7 млн.). Загальний обсяг активів відкритих пенсійних фондів Польщі дорівнював 127 млрд. злотих. (за офіційним курсом НБУ 1 злота дорівнює 1,77 грн.). При цьому з початку 2006 року обсяг активів цих інститутів збільшився у 1,5 рази (станом на 1 січня 2006 року обсяг активів відкритих пенсійних фондів Польщі становив близько 85 млрд. злотих). Структура активів пенсійних фондів є такою: державні цінні папери - 58%; акції, які знаходяться в лістингу фондової біржі - 37%; банківські депозити - 3%; інші активи, у тому числі іноземні цінні папери, - 2%.

*****

У І кварталі 2007 року найвища дохідність латвійських відкритих фондів спільних вкладень становила 8,15%, а зарубіжних фондів, зареєстрованих для публічних вкладень у Латвії, - 18,01%

У І кварталі 2007 року найвища дохідність відкритих фондів спільних вкладень Латвії становила 8,15%, повідомляє газета «Бізнес&Балтия». Такого показника досяг фонд акцій AIF Parex Russian Equity Fund. Серед фондів збалансованого типу найвищої дохідності (1,95%) досяг фонд AIF Parex Eastern European Balanced Fund, серед фондів облігацій - фонд AIF Parex Eastern European Bond Fund (1,39%), серед фондів грошового ринку - фонд AIF Latu rezerves fond (2,62%). В цілому, станом на кінець І кварталу у Латвії функціонувало 13 відкритих фондів спільних вкладень - 5 фондів акцій, 2 фонди збалансованого типу, 4 фонди облігацій, 2 фонди грошового ринку.

В свою чергу, найвища дохідність серед зарубіжних фондів, зареєстрованих для публічних вкладень у Латвії, становила 18,01%. Її досяг шведський фонд акцій East Capital Balkan Fund. При цьому найвищої дохідності серед збалансованих фондів (0,63%) досягли люксембурзькі фонди WIOF Balanced EUR та WIOF European Portfolio, серед фондів облігацій - фінський фонд Evli Ruble Debt B (3,21%), серед фондів фондів - естонський фонд Hansa Fund of Funds 100 (4,64%). Дохідність єдиного фонду грошового ринку (фінського фонду Evli Target Return B) становила 1%. Загалом, у Латвії зареєстровані для публічних вкладень 51 зарубіжний фонд - 28 фондів акцій, 12 збалансованих фондів, 7 фондів облігацій, 3 фонди фондів та 1 фонд грошового ринку. З них, 25 люксембурзьких фондів, 10 фінських фондів, 7 естонських фондів, 5 шведських фондів та 4 литовських фонди.

*****

Найвища дохідність пайових інвестиційних фондів Казахстану у І кварталі 2007 року становила 11,58%

Згідно з даними інформаційного сервера Investfunds, станом на початок квітня поточного року в Казахстані функціонувало 13 пайових інвестиційних фондів. З них 5 відкритих та 8 інтервальних ПІФ. Найвищу доходність серед усіх ПІФ (11,58%) показав інтервальний фонд «Алмазный дом». В свою чергу, найвища доходність серед відкритих ПІФ (5,13%) зафіксована у фонду «Изумрудный дом». Найнижча доходність серед усіх пайових інвестиційних фондів Казахстану у січні-березні поточного року (0,89%) виявилася у інтервального фонду «Насип».

*****

ФСФР Росії планує зняти обмеження на придбання строкових інструментів для певних видів інвестиційних фондів

Федеральна служба з фінансових ринків (ФСФР) Російської Федерації планує протягом поточного року розробити нормативний документ, який дозволятиме певним видам інвестиційних фондів вкладати кошти у строкові інструменти без обмежень, повідомляє агентство Інтерфакс. На рівні наказу ФСФР передбачається закріпити за керуючими компаніями необхідність розробки внутрішнього положення про хеджування ризиків. Такий підхід пояснюється тим, що на рівні нормативного документу регулятора не можна прописати усі стратегії хеджування. Внутрішнє положення про хеджування ризиків також буде основою для контролю з боку ФСФР. Керівництво російського регулятора зазначає, що запровадження таких підходів стане можливим після того, як Державною думою РФ будуть прийняті зміни до закону про інвестиційні фонди. Цього року ФСФР також планує підготувати концепцію й почати підготовку законопроекту про приватні накопичувальні схеми.

*****

Кабінет Міністрів України надав державні гарантії за зобов’язаннями Державної іпотечної установи у 2007 році на суму 1 млрд. грн.

Кабінет Міністрів України видав Постанову від 4 квітня 2007 р. № 607 «Про надання державних гарантій за зобов’язаннями Державної іпотечної установи». Згідно з нею уряд надав державні гарантії за зобов’язаннями Державної іпотечної установи у 2007 році на суму 1 млрд. грн. Як зазначається в документі, державні гарантії за зобов’язаннями Державної іпотечної установи у 2007 році надаються відповідно до Порядку надання державних гарантій за зобов’язаннями Державної іпотечної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. № 1094. В свою чергу, Державна іпотечна установа за надання державної гарантії вносить в строк, передбачений для сплати відсотків за запозиченнями під державні гарантії, плату на рівні 0,01% річних залишку суми гарантійних зобов’язань. Згідно зі змінами, які вносяться зазначеною Постановою до Порядку надання державних гарантій за зобов’язаннями Державної іпотечної установи, такі гарантії надаються у розмірі, що не перевищує обсягу, встановленого законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за умови використання у повному обсязі запозичень, повернення яких гарантовано державою. Строк виконання таких зобов’язань не повинен перевищувати семи років.

ДІУ повинна використовувати запозичення виключно для іпотечного кредитування банків за умови відступлення ними на користь Установи прав вимоги за іпотечними житловими кредитами, які відповідають затвердженим ДІУ вимогам до таких кредитів. Допускається розміщення Установою на строк до 180 днів запозичень у кредити іпотечним кредиторам - банкам, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотечними активами та іншими активами, види та вимоги до яких встановлені Національним банком для рефінансування банків. У разі перевищення зазначеного строку здійснення запозичень Установою припиняється до використання у повному обсязі таких запозичень для рефінансування. Строк рефінансування обмежується строком повернення ДІУ запозичень. При цьому Установа може передбачати і більш тривалий строк рефінансування, залишаючи за собою право вимагати повернення коштів рефінансування за місяць до настання строку повернення запозичень, залежно від достатності коштів Установи для повернення запозичень. Зобов’язання банків з повернення коштів рефінансування можуть бути виконані шляхом передачі ДІУ облігацій з відповідною номінальною вартістю. Установа рефінансує банки за ставкою, рівень якої забезпечує загальні надходження від рефінансування, достатні для обслуговування позик в повному обсязі та покриття витрат, що пов’язані з її діяльністю.

Слід нагадати, що з кінця грудня 2006 року ДІУ почала розміщення процентних облігацій серій А,B,C,D,E,G,H,I,J на загальну суму в 1 млрд. грн. Строк розміщення облігацій всіх серій - з 29 грудня 2006 по 28 грудня 2007 року. Доходність облігацій - 9,5% річних. Номінал облігацій всіх серій становить 100 тис. грн. Погашення облігацій буде здійснюватися серіями з 14 по 23 грудня 2011 року. Уряд дозволив ДІУ залучити 1 млрд. грн. шляхом випуску облігацій під державні гарантії у серпні 2006 року. При цьому ДІУ обрала менеджерами з розміщення облігацій французький банк «BNP Paribas» та «Укрсиббанк».

*****

За останній тиждень Індекс ПФТС знизився на 47,1 пункту


Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 13.04.2007 р.

Обсяг

Індекс

ПФТС

Індекс ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

66 706 640,31

763,87

100,33

143,49


*****

Зростання промислового виробництва в Україні у березні 2007 року становило 10,7%, а за підсумками І кварталу - 12,5%

Згідно з даними Міністерства економіки України зростання промислового виробництва у березні нинішнього року у порівнянні з березнем 2006 року склало 10,7%. При цьому приріст промислового виробництва за І квартал дорівнював 12,5%. У березні в порівнянні з лютим зростання промислового виробництва становило на 12,9%. Позитивна динаміка промисловості найбільшою мірою визначалась зростанням виробництва у металургії, машинобудуванні і харчовій промисловості: близько 80% приросту забезпечувалось зростанням випуску продукції у даних галузях, а їх внесок до зростання промисловості в цілому становив 3,8%, 2,7% та 1,9% відповідно. У березні, в основному за рахунок низької статистичної бази минулого року, спостерігалося зростання у виробництві коксу та продуктів нафтопереробки (7,2% до березня 2006 року), що позитивно позначилось на зростанні промисловості в цілому. Внесок галузі до зростання промислового виробництва у березні склав 0,8%. Суттєве зростання виробництва у березні (до березня 2006 року) відбулось в обробленні деревини та виробництві виробів з деревини (37%) та виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції (27,2%, за рахунок суттєвого зростання обсягу будівельних робіт). Третій місяць поспіль продовжує швидко зростати виробництво у машинобудуванні (17,4%), що є свідченням якісних змін у структурі промислового виробництва у бік більш наукомісткої, інвестиційно-спрямованої продукції.

*****


МВФ покращив прогноз зростання ВВП України у 2007 році з 4,5% до 5%, а Світовий банк - з 4,5% до 5,5%

Як зазначається у квітневому прогнозі розвитку світової економіки Міжнародного валютного фонду, МВФ покращив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2007 році з 4,5% до 5% цього року, повідомляють «Українські новини». Відповідно до цього документа, зростання ВВП України на 2008 прогнозується на рівні 4,6%. Поряд із цим, МВФ погіршив прогноз інфляції в Україні з 10% до 11,3% в 2007 році й прогнозує даний показник на рівні 10% в 2008 році. Слід нагадати, що на початку 2006 Міжнародний валютний фонд поліпшив прогноз зростання ВВП України з 2,8% до 4,5% в 2007.

В свою чергу, Світовий банк також поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у поточному році з 4,5% до 5,5%. Про це говориться в економічному огляді Світового банку. За прогнозом експертів цієї установи, зростання ВВП України в 2008 році складе також 5,5%, а у 2009 році - близько 5% в 2009. Крім того, Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні на поточний рік з 10% до 10,9%. В 2008 даний показник прогнозується на рівні 9,4%, а в 2009 році - 8,2%. Фахівці банку відзначають, що економіка України залишається уразливою до низки економічних ризиків, однак зараз вона більш збалансована, ніж у попередні роки. Слід нагадати, що Міністерство економіки України зберегло прогноз зростання ВВП у 2007 році на рівні 6,5%. В 2006 році реальний валовий внутрішній продукт України зріс на 7,1% у порівнянні з 2005 роком.


*****

^ Експерти розробили консенсус-прогноз макроекономічних показників України на 2007, 2008 роки і середньострокову перспективу - на 2009-2011 роки

За підсумками чергового квартального семінару з макроекономічного прогнозування, організованого Міністерством економіки України за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) у рамках проекту «Цілі розвитку тисячоліття», сформовано прогноз макроекономічних показників на 2007, 2008 роки і середньострокову перспективу - на 2009-2011 роки, повідомляє сайт Міжнародного центру перспективних досліджень.

Показники консенсус-прогнозу визначають як середнє значення всіх прогнозів, наданих експертами державних, недержавних і міжнародних організацій - учасників семінару з макроекономічного прогнозування. На думку експертів, підсумки 2006 та початок 2007 року продемонстрували позитивну динаміку розвитку економіки. Це значною мірою відобразилося на збільшенні прогнозних оцінок учасників семінару. Так, консенсусне значення приросту реального ВВП становило 6,5 %, що на 0,9% перевищує усереднене значення попереднього жовтневого прогнозу.

Консенсусна оцінка зростання індексу споживчих цін становить 109,9%. Практично всі експерти поліпшили свої прогнозні оцінки зростання інвестицій. Консенсусне значення щодо приросту інвестицій 2007 року становило 12,2 % проти 8,9% у жовтні 2006 року. На думку експертів, продовження нарощування обсягів інвестицій відбуватиметься за рахунок і внутрішніх, і зовнішніх джерел фінансування. Консенсусна оцінка обсягу приросту прямих іноземних інвестицій суттєво збільшилася порівняно з попереднім жовтневим прогнозом і становила $5,1 млрд. Згідно з консенсус-прогнозом, реальні доходи населення зростатимуть надалі і прогнозуються експертами на рівні 10%
Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацієюСхожі:

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 2007 р
...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 03. 2007 р
Києві відбудуться загальні звітно-виборні Збори членів Української асоціації інвестиційного бізнесу, на яких буде підведено підсумки...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 20. 04. 2010 р
Української асоціації інвестиційного бізнесу, у Києві відбулися щорічні Загальні збори членів уаіб
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 11. 2007 р
Українською асоціацією інвестиційного бізнесу (уаіб) та Державною установою «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 06. 11. 2006р
До уваги членів уаіб! 29-30 листопада 2006 року м. Києві при підтримці Української асоціації інвестиційного бізнесу відбудеться ІІ...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconПоложення про організацію роботи секцій Української асоціації інвестиційного бізнесу
Секції при Українській асоціації інвестиційного бізнесу створюються у відповідності до Статуту Української асоціації інвестиційного...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 13. 04. 2009 р
Такою є загальна тема ХХІІІ традиційної Кримської науково-практичної конференції Української асоціації інвестиційного бізнесу (уаіб),...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 15. 10. 2007 р
Українська асоціація інвестиційного бізнесу та Державний комітет фінансового моніторингу України підписали Меморандум про загальні...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 2007 р
В будь-якому разі ріст індексу пфтс позитивно впливає на розвиток українського фондового ринку та формування інвестиційного клімату...
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 16. 04. 2007 р iconНовини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 07. 2007 р
Українська асоціація інвестиційного бізнесу та Національна асоціація недержавних пенсійних фондів України та адміністраторів недержавних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zno.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи